english
HomeAkceDoprovodné programyPodzimní básnické setkání

Kontakt

Galerie moderního umění
v Roudnici nad Labem
Očkova 5
413 01 Roudnice n. L.

tel.: + 420 416 837 301
galerie@galerieroudnice.cz

Doprovodné programy

img

Podzimní básnické setkání

2. 11. 2013

Redakce literárně-kulturního časopisu H_aluze představí několik spřízněných autorů:

Michaela Keroušová (*1987, Praha)

Vystudovala na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka obor Tvorba písňového textu. Je autorkou sbírky Nemístnosti, za kterou byla nominována na Cenu Jiřího Ortena. Sbírá pivní zátky a je milovnicí literatury pro děti.

Alice Prajzentová (*1982, Děčín)

Spoluzakladatelka a redaktorka literárně-kulturního časopisu H_aluze. Publikovala v časopise Psí víno, ve Sborníku literární ceny Vladimíra Vokolka (2007) a v revue Sever, západ, východ – severní Čechy (2009). Je autorkou básnické sbírky Kotrmelína (2010). Organizuje autorská čtení a festival Antropotyátr.

Marie Šťastná (*1981, Valašské Meziříčí)

Vystudovala střední pedagogickou školu, dějiny umění a následně i dějiny kultury na Ostravské univerzitě. V roce 2003 získala první cenu v soutěži Ortenova Kutná Hora.

V roce 2004 pak za svou sbírku Krajina s Ofélií prestižní Cenu Jiřího Ortena, která se uděluje autorům do 30 let. V roce 2010 získala Drážďanskou cenu lyriky. V současnosti žije v Praze. Kromě psaní poezie se věnuje také výrobě šperků.

Tomáš Čada + SEW!

Hudebně literární kamarádství spojující imaginativnost vysočinských kopců, šílenství severočeských hlušin a poetiku příměstských parků. Bývalí členové legendární polensko-jihlavské crew Proletáři všech zemí se spojili s hudebním vkusem barokního znalce a zuřivostí kvalifikované šičky z Modety. To vše doprovázeno memoáry kluka s kořeny v kopcích, srdcem u řeky a bydlištěm v podhradí. Celek veselý jak rodina na každonedělním pohřbu a řízný jak dobře vychlazený Ježek. Hudba k práci a čtení k poslechu.

HC Tramp

Jmenuji se Vrba. Hraji sám. Na el. kytaru a efekty. Vlastní hudbu, vlastní texty, většinou (na posledním CD UNK je text od Eduarda Štorcha a jeden od Jana Škrobáka). Na koncerty jezdím většinou vlakem. Vše si vozím, i kombo, kvůli zvuku, na který jsem zvyklý. Ať žije Vítr.

www.ivovrba.cz

 

Nenechte si ujít kvalitní výběr ze současné české literární scény a okouzlující atmosféru živého čtení a hudby v prostorách barokního sálu galerie.


fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie
 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík