english
HomePro návštěvníkyNovinkyVýstava Move Gallery - AŽ NA DŘEŇ

Kontakt

Galerie moderního umění
v Roudnici nad Labem
Očkova 5
413 01 Roudnice n. L.

tel.: + 420 416 837 301
galerie@galerieroudnice.cz

Novinky

img

Výstava Move Gallery - AŽ NA DŘEŇ

10. 10. / 18.00 hodin

Výstava v nonkonformní MOVE GALLERY, která se již podruhé na přechodnou dobu usídlí v předpolí Galerie moderního umění, představí výběr uměleckých děl, jež byla poprvé prezentována v rámci projektu UNIVERZITA PŘEDLICE ve Veletržním paláci v Praze. Díla reagují na situaci Předlic – industriálního předměstí Ústí nad Labem. Předlice jsou přitom jednotlivými autory reflektovány z různých hledisek, která akcentují jejich historická, urbanistická, architektonická, environmentální či současná společenská specifika. Hlavním motivem výstavy je fakt, že Předlice reprezentují širší problematiku sociálně vyloučených lokalit. Pedagogové i studenti Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem se ve svých projektech zaměřují na umělecké intervence do urbánního prostoru této ekologicky i sociálně poznamenané průmyslové a obytné čtvrti a otevírají komunikační prostor i umělecký dialog směrem k místním obyvatelům. Konkrétní realizace přitom využívají formátu site-specific a propojují pole volného výtvarného umění s oblastmi designu, grafického designu, městských intervencí i širších komunitních aktivit. MOVE GALLERY je mobilním galerijním prostorem, který díky své formě putujícího „kontejneru“ umožňuje snadno a atraktivně komunikovat s širokou veřejností. Klade si za cíl představovat výtvarné projekty a vize s hlubším kulturně-sociálním dopadem.

 

Výstavu zahájí děkan Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem Michal Koleček. Úvodní slovo prosloví kurátoři Martina Calajová a Michal Kukačka. Během vernisáže přednesou Pavlína Matiová (zpěv) a Tomáš Kačo (klavír) romské písně.


fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie
 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík