english
HomePro návštěvníkyNovinkyNávrat díla Michala Cimaly - Kanzler (2002) do stálé expozice

Kontakt

Galerie moderního umění
v Roudnici nad Labem
Očkova 5
413 01 Roudnice n. L.

tel.: + 420 416 837 301
galerie@galerieroudnice.cz

Novinky

img

Návrat díla Michala Cimaly - Kanzler (2002) do stálé expozice

Do stálé expozice roudnické galerie se s novým podstavcem, který byl proveden autorem díla Michalem Cimalou, vrátil objekt Kanzler (z roku 2002). Jedná se o hudební nástroj vytvořený kombinací oceli a umělé hmoty, v.110 cm, s.40 cm, h.30 cm. Objekt byl opět umístěn před obrazy autorů Václava Boštíka a Otakara Slavíka, je součástí našich sbírek a zaujímá ve stálé expozici důležité zastoupení současného umění.  

Michal Cimala

* 23.1.1975 Havířov

Tvůrce šperků, objektů, hudebních nástrojů, designér, sochař, malíř, konceptuální výtvarník, hudebník, performer, zakladatel multifunkčního centra alternativní kultury StudioTrafo

Studium:

1989-1993 Střední uměleckoprůmyslová škola, Turnov
1994-2000 UMPRUM v Praze (prof. Vratislav Karel Novák)
1997 Istituto europeo di design, Milán (Itálie)
1998 UMPRUM v Praze (ateliér Sklo v architektuře, prof. Marian Karel)

Vystavuje od r. 2003, samostatně od r. 2006

Skupiny: Printer, Trafačka

Michal Cimala, absolvent pražské VŠUP (ateliér kovu a šperku Vratislava Karla Nováka), je především tvůrcem kuriózních hudebních předmětů, světelných objektů, malířem nálad města, konceptuálním výtvarníkem, hudebníkem a performerem (členem skupiny Printer). Od roku 2006 působí také jako asistent sochařského ateliéru Jaroslava Róny na pražské AVU. Pro tvorbu Michala Cimaly, který se pohybuje v několika uměleckých oblastech najednou (od šperku, přes objekt a malbu, až po audiovizuální show, filmovou tvorbu a realizaci interiérů), jsou charakteristické hlavně práce lavírující na pomezí vizuálně poutavého uměleckého objektu a užitého předmětu (resp. hudebního nástroje), ale také díla konceptuální a ironické povahy demonstrovaná cyklem kladiv (Manager Hamer Mobil Killer) vyrobených ze starých mobilních telefonů.

Michal Cimala vystavoval v roudnické galerii spolu se svými uměleckými partnery Janem Kalábem a Jakubem Neprašem ze sdružení Trafačka na přelomu roku 2012 / 2013. Jejich nonkonformní prezentace měla zejména mezi mladými návštěvníky velký ohlas. Michal Cimala na vernisáži na objekt Kanzler hrál. Produkci zopakoval ještě o několik let později na posmrtné výstavě svého učitele Vratislava Karla Nováka. Cimalova tvorba prozrazuje vlivy oblíbeného pedagoga, vyznačuje se však vytvořením originálního výtvarného jazyka, jenž se hlásí k současnosti, k futuristické estetice průmyslového designu. Ne náhodou se na poslední výstavě SPEED v galerii Via Art ozývá pro něj zásadní téma rychlosti.        

 

fotogalerie fotogalerie fotogalerie
 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík