english
HomeAkceVýtvarné dílnyLetní výtvarné dílny pro malé i velké děti

Kontakt

Galerie moderního umění
v Roudnici nad Labem
Očkova 5
413 01 Roudnice n. L.

tel.: + 420 416 837 301
galerie@galerieroudnice.cz

Pro děti

img

Letní výtvarné dílny pro malé i velké děti

Letní výtvarné dílny pro malé i velké školáky (od 6 do 15 let), kteří mají rádi výtvarnou tvorbu a umění.

Dílny proběhnou v galerii od úterý 28. 7. do pátku 31. 7., každý den od 10.00–14.00 hodin

Protože je kapacita ateliéru omezená, na dílny je nutné objednat se předem. Prosíme proto rodiče o přihlášky nejpozději do 24. 7. 2015.  Nejnižší počet účastníků je 5 a nejvíce 15. Přihlásit se můžete mailem na adrese: galerieroudnice@gmail.com. nebo na tel. čísle 416 837 301. Děti mohou absolvovat dílny na různá témata během všech čtyř dnů, nebo si vybrat jen některé dny či dokonce jen jeden. Poplatek za den je 60 Kč, za všechny čtyři dny 200 Kč.

Během prázdnin budou moci návštěvníci shlédnout výstavu Schránka pro ducha, odkazující k 50. výročí otevření nového sídla galerie v bývalé lobkowiczké jízdárně. Celý program letních dílen bude odkazovat k této události a k umění šedesátých let. A na co se děti mohou těšit? V úterý: Imaginace v umění. Výtvarné činnosti: grafika a tisk, obtisky, doteky, trhání a dekalk. Ve středu: Informel a land art. Výtvarné činnosti: malba přírodninami, malba sluncem – kyanotypie a instalace v prostoru. Ve čtvrtek: Figura v umění. Výtvarné techniky: enkaustika, pastel, tuš, sochy ze sádry. V pátek :Geometrie a op art. Výtvarné techniky: kresba, malba, perforace papíru. Změna programu vyhrazena. Aktuální informace naleznete na webových stránkách galerie.

Během letních dílen se děti také dozví o projektu mini galerie: Co je to vlastně galerie? Jakou roli hraje v našem životě? Jak vzniká sbírka? Jak se tvoří výstava? Od nápadu až po realizaci miniaturního 3D plánu. Každý si bude moci navrhnout a vyrobit výstavní prostor, v němž nainstaluje „umělecká díla“. 

Tvořit budeme přímo v expozici, ve výtvarném ateliéru i v parku před galerií. Přejeme všem krásné prázdniny s mnoha příjemnými zážitky!

 

 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík