english
HomeAkceVýtvarné dílnyLETNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY 2017

Kontakt

Galerie moderního umění
v Roudnici nad Labem
Očkova 5
413 01 Roudnice n. L.

tel.: + 420 416 837 301
galerie@galerieroudnice.cz

Pro děti

LETNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY 2017


pondělí – pátek 17.–21. 7.  / 1. termín

pondělí – pátek 7.–11. 8. / 2. termín

každý den od 10.00–14.00 hodin

Dílny jsou určené malým i velkým školákům (od 6 do 15 let), kteří mají rádi výtvarnou tvorbu a umění. Pro velký zájem v minulém roce se budou letní dílny konat ve dvou termínech. Protože je kapacita míst omezená, je nutné objednání předem. Maximální počet účastníků je 15. Přihlášky formou mailu zasílejte nejpozději do 10. 7. 2017.  

 


Témata na každý den:

Pondělí / Tělo kreslíme a tělo malujeme / Motivy figurálního malířství v návaznosti na výstavu Otakara Slavíka a jeho přesahy do body artu.

Úterý / Sochařina to je dřina / K výstavě Jana Štursy / Z jakých materiálů se vytvářejí sochy, plastiky a reliéfy? / Děti si prožijí kontakt s různými materiály a především s hlínou, ze které budeme modelovat figury a části lidského těla. 

Středa / 1. Dětské malířské symposium Roudnice ´2017 / Děti si zahrají na umělce, budou tvořit v přírodě a vyzkoušejí si různé postupy při tvorbě uměleckého díla. Nejprve budou vstřebávat různé motivy a volit barvy. Vyzkoušejí si, jaký rukopis jim je příjemnější - jemný a detailně precizní, nebo expresivní a dynamický?  To vše si zaznamenají do skicáku. Poté se rozmístí venku v přírodě a každý namaluje to, co je mu blízké… záznam skutečnosti či fantazijní výjev. Nakonec si vyzkoušejí, jak připravit vernisáž a výstavu v dětském ateliéru, kde budou dí la vystavena až do konce prázdnin.

Čtvrtek / Výtvarná dílna se Simonou Němcovou / Základy japonské tušové malby SUMI-E

Pátek / Pomník pro Roudnici / Děti se seznámí se sochami vystavenými v galerii, ale také s návrhy a fotografiemi některých realizovaných pomníků. Necháme se jimi inspirovat a navrhneme pomník pro Roudnici zasvěcený historické události, která se zde odehrála, či významné osobnosti, která zde žila. Návrhy pomníku zařadíme do soutěže a vybereme vítěze.

 

Na Letní výtvarné dílny se můžete přihlásit mailem: galerieroudnice@gmail.com nebo na tel. čísle 416 837 301. Děti mohou absolvovat dílny na různá témata během všech dní, nebo si vybrat některé dny či dokonce jen jeden. Poplatek za den je 80 Kč, za pět dní 350 Kč. 

Prosíme rodiče, aby dětem připravili ke svačině jídlo a pití. Dílny končí ve 14.00 a oběd nebude zajištěn. Doporučujeme s sebou pracovní oblečení, které mohou děti umazat.  

Veškeré dotazy ráda zodpoví edukátorka Lucie Kabrlová na mailu galerieroudnice@gmail.com


 
 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík