english

Pro děti

img

Vodnická pohádka

Galerie moderního umění a Divadlo Koňmo připravili pro děti k jejich svátku představení VODNICKÁ POHÁDKA, které se bude konat ve středu 30. května od 9 a 10,30 hod.
REZERVACE NA PŘEDSTAVENÍ NUTNÁ! - tel. 416 837 301, e-mail: galerie@galerieroudnice.cz

O divadelní společnosti Koňmo se více dozvíte na http://www.konmo.cz/

Vodnická pohádka - rodinné představení nejen pro děti.

Klapy klap, klape mlýn..., že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, neboli kdo chce kam, pomozme mu tam...! Takřka klasická česká pohádka s lakotnou mlynářkou, přitroublým mlynářem, hodnou Bětuškou, mazaným vodníkem a opravdovým čertem, ve které se mlýnské kolo možná zatočí a dá-li bůh dobro nad zlem opět nečekaně zvítězí. Rozverné představení pro malé i velké, ve kterém maňásci ožívají a opět dřevění, čert čaruje, vodník miluje, mlynářka hudruje, voda stříká a dva se při tom můžou strhnout!
Legendární představení divadelní společnosti Koňmo, bylo premiérováno coby činohra pro pět herců se značným prostorem pro improvizaci v červenci roku 1995 (první zaznamenaný honorář činil 1700 korun, osm lahvářů a čtyři žvejky).
Součastnou podobu inscenace dostala na podzim roku 2009 úpravou pro dva herce a zejména převedením části zodpovědnosti na pět herců lipových z dílny řezbáře Honzy Růžičky. S dobou kráčí i nová, místy trojrozměrná scéna.
Pohádka jest provozována zaručeně živě, stejně tak písně jsou doprovázeny na opravdové hudební nástroje. Po jejím skončení umělci obvykle neprchají nabubřele do svých karavanů (musí si to koneckonců sami zbourat, naložit a odvézt), nýbrž se často noří do bezprostředních hovorů s divákem, jenž si na ně při té příležitosti může klidně sáhnout.

Scénář a režie: Vít Schuster a Koňmo
Hudba: Václav Koubek a Koňmo
Loutky: Jan Růžička
Scéna a kostýmy : Jitka Weinerová a Koňmo

Hrají: Vít Schuster a Oldřich Hurych


fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie fotogalerie
 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík