Pozvánka na zimní doprovodné programy Galerie moderního umění

Barevný podzim se brzy zahalí do bílého pláště, a proto si Vás již nyní dovolíme pozvat na nové výstavy a doprovodné programy, které můžete navštívit v posledním měsíci tohoto roku.

Ve čtvrtek 3. 12. | 17.00 zahájíme výstavy s názvem Křižovnická škola čistého humoru bez vtipu (Z cyklu Spolky skupiny sdružení) a S Miroslavem Šaškem kolem světa (Z cyklu Dětem). Úvodní slovo pronesou autorky výstav Duňa Slavíková a Nina Michlovská. V hudebním programu zahraje frakce Plastic People of the Universe.

V pátek 4. 12. | 9.00 | 11.00 jsme připravili tradiční divadlo pro děti. Tentokrát nás navštíví Vojta Švejda s představením Arktický Robinson, aneb neuvěřitelná putování Jana Eskymo Welzla. Dobrodružná pohádka pro děti od 7 let o legendárním českém cestovateli, dobrodruhu a polárníkovi Janu Eskymo Welzlovi se bude celá odehrávat ve velkém eskymáckém iglů. Podle knih Třicet let na zlatém severu a Ledové povídky hru napsal Vojta Švejda. Vedle autora v ní vystoupí ještě Jan Kalivoda, Kateřina Housková nebo Marcela Máchová.

Ve čtvrtek 10. 12. | 17.00 prosloví Miroslava Hlaváčková přednášku o významném roudnickém staviteli Antoniu Portovi. Odpoví v ní mimo jiné na otázky, jak se italský stavitel zapsal do tváře města Roudnice a jaká byla jeho životní pouť. Přednáška se uskuteční v rámci programu oslav padesátého výročí otevření Galerie moderního umění v modernizované lobkowiczké jízdárně.

V sobotu 12. 12. | 14.00 se výstavní prostory otevřou opět dětem. Proběhne zde výtvarná dílna Loterie Poznej svět!, připravená k výstavě S Miroslavem Šaškem kolem světa.  Spolu s Evou Volfovou se zúčastníme jedinečné cestovatelské loterie, během níž vyhrává každý! Přijďte s námi prožít některý z nevšedních cestovatelských zážitků. Dílna je vhodná pro děti od 8 let.

V pondělí 14. 12. | 18.00 se v sále galerie rozezní vánoční koncert Základní umělecké školy v Roudnici nad Labem a ve čtvrtek 17. 12. | 17.00 bude následovat vánoční koncert Adama Viktory a Ensemble Inégal. Komorní koncert české raně barokní hudby pro pět účinkujících. Soprán (Gabriela Eibenová), housle (Lenka Torgersen a Magda Malá), teorba (Jan Čižmář) a varhany (Adam Viktora). Přední české hudební těleso zahraje skladby významných evropských autorů českého původu H. I. Bibera a S. Capricorna. Závěr bude patřit koledám Adama Michny z Otradovic a Václava Karla Holana Rovenského.

Více informací o výstavách a doprovodných programech naleznete na webových stránkách galerie (www.galerieroudnice.cz). Přejeme Vám pěkné podzimní i zimní dny a těšíme se na setkání v galerii.

Lucie Kabrlová
GMU Roudnice nad Labem

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>