Pozvánka na doprovodné programy Galerie moderního umění

Milí čtenáři, poprázdninovou sezónu jsme úspěšně zahájili galerijním odpolednem s výtvarnou dílnou, komentovanou prohlídkou výstavy Schránka pro ducha a svěžím koncertem kapely Krásné nové stroje. Ani v poslední čtvrtině tohoto roku Vám nezůstaneme nic dlužni. Nabízíme Vám pestrou skladbu výstav a doprovodných programů. Koncem září jsme již ukončili jubilejní výstavu a v průběhu následujícího měsíce tak můžeme otevřít expozice nové. Obě souběžné výstavy Eva Brodská / Potichu (Z cyklu Osobnosti) a Jiří John / Ve vrstvách / Grafika (Z cyklu Pohledy do sbírek), které zahájíme 15. října, představují další příspěvek k oslavám padesátého výročí otevření galerie v prostorách modernizované lobkowiczké jízdárny. Zároveň se po čtvrt roce opět vrátíme ke stálé expozici se všemi jejími poklady, včetně unikátní kolekce obrazů Antonína Slavíčka. Jistě se již na ni těšíte.

Ještě před zahájením nových výstav bychom Vás rádi pozvali na významnou akci, jejímž hlavním pořadatelem jsou Kulturní zařízení města Roudnice nad Labem. V neděli 4. 10. | 14.00 můžete v rámci celorepublikového Dne architektury navštívit v Knihovně Ervína Špindlera v Roudnici nad Labem vernisáž výstavy Industriální topografie / Architektura konverzí 2005–2015 spojenou s komentovanou prohlídkou ing. Arch. Petra Janoše. 8. 10. | 14.00 proběhne v expozici ještě přednáška vynikajícího znalce industriálních památek PhDr. Benjamina Fragnera. Nenechte si ji ujít! Samotná výstava potrvá do 31. 10.

Ve čtvrtek 15. 10. | 17.00 bychom Vás již rádi pozvali do galerie na vernisáž výstav Evy Brodské a Jiřího Johna. Zahájí je autorky výstav Miroslava Hlaváčková a Nina Michlovská. V hudebním programu vystoupí mladý klarinetista Matouš Kopáček, absolutní vítěz mezinárodní soutěže Concertino Praga, jehož doprovodí na klavír Marek Šedivý. Zahrají skladby Clauda Debussyho a Oldřicha Flosmana.

Další čtvrtek 22. 10. | 17.00 uvedeme mimořádný koncert. Zavítá k nám kvarteto  Ensemble Messiaen (Kateřina Váchová-Soukalová – klarinet, Šárka Besperátová – klavír, Jiří Besperát – housle a Jan Škrdlík – violoncello) a přednese Triosonate G dur BWV 1039 Johanna Sebastiana Bacha a Kvartet pro konec času pro housle, klarinet, violoncello a klavír Oliviera Messiaena. Program slovem doprovodí mistr Alfred Strejček. Bude to zcela výjimečný zážitek!

29. 10. | 17.00 se setkáme s naším stálým spolupracovníkem, historikem umění Jaromírem Zeminou. Pozvali jsme jej jako přítele Jiřího Johna a také největšího znalce jeho díla. Bude vzpomínat na setkání i spolupráci s tímto velkým českým umělcem, jehož obrazy a grafiky zdobí sbírky roudnické galerie.

V sobotu 31. 10 můžete navštívit od 14.00–17.00 výtvarnou dílnu pro děti i dospělé na téma Setkání u tkaní. Seznámíte se s prastarou technikou, již využívá při tvorbě tapiserií Eva Brodská.

V listopadu se můžete těšit na tři čtvrteční odpoledne: 5. 11. | 17.00 sehraje Jan Horák představení jednoho herce František – blázen věnované sv. Františku z Assisi.

7. 11. | 16.00 do galerie opět vtrhnou básníci, které pozval na podzimní poetické setkání Miloš Makovský z ústecké literární revue Halu_ze. I tentokrát autorská čtení doprovodí hudební produkce.

12. 11. | 16.00 Vás pozve do svého ateliéru paní Eva Brodská. Budete tak mít jedinečnou příležitost zeptat se na techniku tkaní a vidět, jak vznikají originální umělecká díla.

Na závěr 19. 11. | 17.00 se setkáme na Filmovém večeru. Svůj první autorský film Barva cynismu nám představí v republikové premiéře Marek Lutka.

V sobotu 21. 11. | 14.00–17.00 si během výtvarné dílny připomeneme barvy podzimu.

Více informací o výstavách a doprovodných programech naleznete na webových stránkách galerie (www.galerieroudnice.cz). Těšíme se na Vás.

 

Lucie Kabrlová

GMU Roudnice nad Labem

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>