Letní výtvarné dílny Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Tak nám začaly prázdniny. Všechny děti si užívají volných dnů a rodiče si někdy nevědí rady, jaký program dětem připravit a jak je zabavit. Roudnická galerie i v letošním roce připravuje pro období prázdnin Letní výtvarné dílny pro malé i velké školáky (od 6 do 15 let), kteří mají rádi výtvarnou tvorbu a umění.

Dílny proběhnou v galerii od úterý 28. do pátku 31. 7., každý den od 10.00–14.00 hodin. Protože je kapacita ateliéru omezená, na dílny je nutné objednat se předem. Prosíme proto rodiče o přihlášky nejpozději do 20. 7. 2015.  Nejnižší počet účastníků je 5 a nejvíce 15. Přihlásit se můžete mailem na adrese: galerieroudnice@gmail.com. nebo na tel. čísle 416 837 301.

Děti mohou absolvovat dílny na různá témata během všech čtyř dnů, nebo si vybrat jen některé dny či dokonce jen jeden. Poplatek za den je 60 Kč, za všechny čtyři dny 200 Kč.

Během prázdnin budou moci návštěvníci zhlédnout výstavu Schránka pro ducha, odkazující k 50. výročí otevření nového sídla galerie v bývalé lobkowiczké jízdárně. Celý program letních dílen bude odkazovat k této události a k umění šedesátých let. A na co se děti mohou těšit? V úterý: Imaginace v umění. Výtvarné činnosti: grafika a tisk, obtisky, doteky, trhání a dekalk. Ve středu: Informel a land art. Výtvarné činnosti: malba přírodninami, malba sluncem – kyanotypie a instalace v prostoru. Ve čtvrtek: Umění a figura. Výtvarné techniky: enkaustika, pastel, tuš, sochy ze sádry. V pátek : Geometrie a op art. Výtvarné techniky: kresba, malba, perforace papíru. Změna programu vyhrazena. Aktuální informace naleznete na webových stránkách galerie.

Během letních dílen se děti také dozví o projektu mini galerie: Co je to vlastně galerie? Jakou roli hraje v našem životě? Jak vzniká sbírka? Jak se tvoří výstava? Od nápadu až po realizaci miniaturního 3D plánu. Každý si bude moci navrhnout a vyrobit výstavní prostor, v němž nainstaluje „umělecká díla“. Tvořit budeme přímo v expozici, ve výtvarném ateliéru i v parku před galerií. Přejeme všem krásné prázdniny s mnoha příjemnými zážitky.

Lucie Kabrlová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>