Pozvánka na doprovodné programy Galerie moderního umění

Milí čtenáři, před blížícími se prázdninami bychom Vás rádi pozvali na doprovodné akce galerie, které uspořádáme v červnu v rámci jubilejní výstavy Schránka pro ducha. Vernisáž výstavy se uskuteční mimořádně v sobotu 13. 6. od 16.00 hodin. V hudebním programu vystoupí klavíristka Zora Křičková, která přednese výběr ze skladby Roberta Schumanna Karneval.

V úterý 16. 6. od 18.00 hodin bude následovat Koncert žáků ZUŠ v Roudnici nad Labem. Ve čtvrtek 18. 6. si v 17 hodin přijďte poslechnout přednášku spisovatelky Lenky Procházkové Mistr Jan Hus a duše českého národa. Autorka se v ní bude zamýšlet nad odkazem Mistra Jana Husa dnešní společnosti. Spolupořadateli programu, který se uskuteční v rámci připomenutí 600. výročí upálení jedné z největších osobností českých dějin, jsou Kulturní zařízení Města Roudnice nad Labem. Ve čtvrtek 25. 6. od 17.00 hodin proběhne beseda na téma Jaká byla šedesátá léta? S významnými českými sochaři Janem Koblasou a Alešem Veselým bude o tehdejší výtvarné scéně a srovnání s dnešní situací diskutovat ředitelka galerie Alena Potůčková.

V sobotu 27. 6. od 17.00 zakončíme červnové programy tradičním jarním básnickým setkáním Výstup na Říp jižní stranou 2015. Roudnický básník Milan Děžinský přivede své hosty po 6. výstupu na Říp do galerie, kde se za hudebního doprovodu Jana Červenky & spol. budou věnovat autorskému čtení svých nejnovějších děl.

Spolu s pozvánkou do galerie si Vám dovolujeme rovněž popřát příjemné letní dny. Těšíme se na další setkání v druhé části roku.

Lucie Kabrlová
GMU Roudnice nad Labem

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>