Plzeňská Animánie zasvětila malé i velké návštěvníky do tvorby animovaných filmů

Prostřednictvím dramatické, výtvarné a filmové animační dílny „Co se děje ve vesmíru“, která v galerii proběhla v sobotu 18. dubna jako doprovodný program k výstavě „Vzdálení pozorovatelé“, návštěvníci na „vlastní kůži“ zažili, co všechno se může přihodit při cestě vesmírem.

Ze Země jsou kosmické jevy pozorovatelné jen za tmy a ve tmě jsme také naši pouť začali. Pomocí světla jsme společně objevili ještě neobjevené a stali se tvůrci nových vzdálených planet, hvězd, měsíců, vesmírných bytostí a kosmických dopravních prostředků. Všechny kosmické bytosti a jevy jsme díky kouzlu filmové animace oživili.

Na půvabné výsledky kolektivní práce se můžete podívat na galerijním webu (www.galerieroudnice.cz) v sekci „Novinky“. Dílna plzeňského centra Animánie proběhla pod vedením zkušených animátorek Martiny Voráčkové a Adély Tanzerové. Kouzlo animování nenadchlo jen děti, ale také jejich rodiče i prarodiče. Pro velký úspěch a spokojenost všech účastníků budeme dílnu opakovat i v příštím roce. Těšíme se již nyní na Vaši návštěvu.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>