Doprovodné programy galerie na jarní dny

Milí přátelé, srdečně Vás zveme na jarní doprovodné programy do Galerie moderního umění. Na konci března jsme zahájili výstavy Vzdálení pozorovatelé a Ivana Hejduková / Detail místa, kde pravěký člověk hrál na hudební nástroj. Jejich kosmické téma jsme doplnili následujícím programem:

První dubnovou akcí bude ve čtvrtek 9. 4.| 17.00 přednáška RNDr. Bruno Jungwierta z Astronomického institutu AV ČR, který se bude v doprovodném programu k výstavě Vzdálení pozorovatelé zabývat tématem reliktního záření. V úterý 14. 4. | 17.00 zahájíme ve spolupráci s Kulturními zařízeními města Roudnice nad Labem Roudnické hudební jaro. Vlachovo kvarteto Praha přednese v galerii před odjezdem na španělské turné skladby Juana Crisóstoma de Arriagy, Dmitrije Šostakoviče a Antonína Dvořáka. V sobotu 18. 4. | 13.00–17.00 bude probíhat výtvarná dílna s plzeňským centrem Animánie na téma Co se děje ve vesmíru aneb jak se dělá animovaný film. Ve čtvrtek 23. 4. | 17.00 se uskuteční setkání s autorkou výstavy Detail místa, kde pravěký člověk hrál na hudební nástroj Ivanou Hejdukovou, která nás pod názvem Jak se dělá měsíc? zasvětí do příprav svých pozoruhodných snových instalací. Její prezentaci doplní mladý hudební skladatel a klavírní interpret Jiří Trtík skladbou inspirovanou autorčiným dílem. Ve čtvrtek 30. 4. | 17.00 si připomeneme 70. výročí úmrtí malíře Josefa Čapka i 125. výročí narození jeho bratra, spisovatele Karla Čapka. Na programu se budou podílet literární vědec Petr Mareš a režisér Josef Císařovský, který uvede svůj nejnovější film Ztracen 45 věnovaný nevšednímu příběhu jedné z nejvýznamnějších českých uměleckých rodin 20. století. V pátek 1. 5. | 14.00–17.00 budeme opět tvořit. Májová výtvarná dílna nás zasvětí do tradice a zvyků, které dodržujeme během svátku 1. Máje. V pondělí 4. 5. | 18.00 budeme hostit tradiční Koncert učitelů ZUŠ v Roudnici nad Labem. Ve středu 6. 5. | 18.00 se opět po roce zapojíme do Evropského festivalu Vítání ptačího zpěvu. Stanislav Chvapil nám tentokrát představí Sovy – tajemné bytosti. Ve čtvrtek 14. 5. | 17.00 ohodnotíme spolu s organizátory z Knihovny Ervína Špindlera v Roudnici nad Labem a ZŠ Jungmannova ty nejlepší z recitační, fotografické a výtvarné soutěže k Mezinárodnímu roku světla. Naše aktivity vyvrcholí Galerijním dnem a nocí v pátek 15. 5. | 10.00–22.00. O té se více dočtete v samostatném článku. S přehledem dalších doprovodných akcí Vás seznámíme v květnovém vydání Roudnických novin. Věříme, že spektrum programů osloví nejen naše věrné návštěvníky. Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na Vaši návštěvu.

Lucie Kabrlová

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>