Pozvánka na doprovodné programy Galerie moderního umění

Milí čtenáři, v první čtvrtině nového roku Vás čekají nové doprovodné programy, které pořádáme od začátku února do poloviny března v průběhu výstav „Petr Pavlík / Poutnice kráčí dál“ a „Architekt Jan Sokol“.

Programy v únoru

Ve čtvrtek 5. 2. | 17.00 připravujeme v rámci cyklu „Rozhledy“ přednášku „Média a společnost, společnost a média“. Prof. PhDr. Jan Jirák, PhD., přední odborník na roli médií v současné společnosti, se bude mimo jiné zabývat otázkami, zda jsou média nezávislá, zda „hlídají“ demokracii a zda a jak ovlivňují veřejné mínění. Aktuálnost tématu dynamicky vzrostla vzhledem k nedávným událostem ve Francii. Přednáška je určena nejen studentům a pedagogům, ale i široké veřejnosti. Přijďte se zeptat na žhavé problémy.

Hned další čtvrtek 12. 2. | 17.00 se ponoříme do atmosféry jazzového klubu. Tři žádaní multižánroví hráči Jakub Zomer – Hammond organ a zpěv, Tomáš Vokurka – bicí a Jiří Hokeš – kytara nás zavedou do krajiny „Blues, soulu & jazzu“.

Tentokrát o víkendu, v sobotu 14. 2. | 16.00 nás již jako tradičně navštíví herci ze „Studia Oáza“, kulturního centra pro lidi s mentálním postižením, s divadelním představením „Deset malých černoušků“ na motivy slavné detektivky Agathy Christie ve vynalézavé scénické úpravě a režii Kateřiny Tiché a Pavla Sopera. Představení v roudnické galerii je pro herce obrovskou morální vzpruhou. Přijďte je prosím podpořit, jsou skvělí!

Ve čtvrtek 19. 2. | 17.00 zveme na besedu se členy významného uměleckého uskupení  „12/15 Pozdě, ale přece“, založeného na konci osmdesátých let 20. století. Vedle umělců – Petra Pavlíka, Vladimíra Nováka, Michaela Rittsteina, Václava Bláhy, Jiřího Beránka, Ivana Ouhela, Ivana Kafky, Kurta Gebauera, Jiřího Sopka, Tomáše Švédy a Jaroslava Dvořáka  budou vzpomínat na dobu vzniku a porovnávat tehdejší a dnešní situaci na výtvarné scéně i spříznění teoretici Josef Vomáčka, Ivan Neumann a Karel Holub. Atmosféru besedy podtrhne oficiální představení nových exponátů – dvou zavěšených „Plavkyň“ od sochaře Kurta Gebauera.

Programy v březnu

Ve čtvrtek 5. 3. | 17.00 nás čeká další „Filmový večer“ z cyklu „Jen áčkové filmy“.

Uvedeme v něm film Nikity Michalkova „12“. Remake slavného amerického filmu „Dvanáct rozhněvaných mužů“ (Sidney Lumet 1957) z roku 2007 se odehrává na pozadí rusko-čečenské války. V klasické jednotě místa, času a děje se odkryjí charaktery i skryté motivace nejrůznějších typů lidí ze současné ruské společnosti. Nenechte si ujít strhující zážitek!

V sobotu 7. 3. | 14.00–17.00 můžete navštívit Výtvarnou dílnu pro veřejnost „Froasáž
a koláž“ (k výstavě Petr Pavlík / Poutnice kráčí dál).

Ve Čtvrtek 12. 3. | 17.00 přivítáme mladého roudnického umělce, úspěšného klarinetistu Matouše Kopáčka, absolutního vítěze mezinárodní soutěže Concertino Praga, který si na svůj „Klarinetový recitál“ pozval Miroslava Sekeru (klavír), Viléma Vlčka (violoncello) a Ondřeje Zavadila (klavír).

Neděle 15. 3. bude posledním dnem, kdy můžete navštívit výše zmíněné výstavy. Následovat bude uzavření galerie a náročná instalace nových výstav, které zahájíme  ve čtvrtek 26. 3. | 17.00. O výstavách a doprovodných programech se dočtete v příštím vydání Roudnických novin a na webových stránkách galerie (www.galerieroudnice.cz). Těšíme se na Vás.

Lucie Kabrlová
GMU Roudnice nad Labem

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>