Čtvrté podzimní básnické setkání (2014)

Již počtvrté se v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem uskutečnilo podzimní básnické setkání, které spolu s galerií organizuje Literárně-kulturní časopis H_aluze. Konalo se v sobotu 1. listopadu od 16 hodin. Tentokrát se zaměřilo na improvizaci při práci se slovem a na propojení literatury a hudby.

Během večera se představili:

Alžběta Stančáková (* 1992), básnířka, redaktorka časopisu pro současnou poezii Psí víno, debutovala sbírkou Co s tím (Petr Štengl, 2014).

Pavel Novotný (* 1976), germanista, básník a autor radiofonických kompozic. Spolupracuje s výtvarnými umělci (např. s Janem Měřičkou), literáty (např. s Jaromírem Typltem), hudebníky (např. vystupování s kapelou Voni). Temperamentně překračuje hranice žánrů a nebojí se tvůrčího experimentování. Vede Katedru německého jazyka na Technické univerzitě v Liberci.

BIO MASHA. Je nazývána první dámou české slam poetry. Její strhující ryzí styl vychází z melodie jazyka i rapu, tématicky se týká většinou životních stereotypů a postavení žen ve společnosti. Mj. je vítězkou Tilos Slam Budapest 2011.

Tomáš Míka (*1959). Básník, prozaik a překladatel. Debutoval sbírkou básní Nucený výsek (Argo, 2003). Publikuje časopisecky (Tvar, Orientace (LN), Salón Práva, Intelektuál, Souvislosti, H_aluze, Weles, Psí víno). Překládá z angličtiny (James Hogg: Vyznání ospravedlněného hříšníka, John Bunyan: Poutníkova cesta, Samuel Beckett: Tso a další). V září 2005 mu vyšla kniha povídek Und (Argo). V prosinci 2007 mu vyšla básnická sbírka Deník rychlého člověka (Argo). Žije v Praze.

V galerii vystoupil společně s violoncellistkou Natálií Hoškovou a hudebníkem Vláďou Horákem.

 
Miloš Makovský

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>