Pozvánka na prosincové doprovodné programy Galerie moderního umění

Všechny zájemce o umění a kulturu srdečně zveme na doprovodné akce k novým výstavám Romantismus na severu Čech a Eugen Brikcius / Sluneční hodiny, které zahájíme 27. listopadu a jimiž také zakončíme výstavní program letošního roku.

Ve čtvrtek 4. 12. od 17.00 pořádáme tradiční filmový večer. Tentokrát můžete zhlédnout film slavného francouzského režiséra Michela Gondryho Je muž, který je vysoký, šťastný? z roku 2013. Prostřednictvím animace v něm představí ještě slavnějšího amerického filozofa Noama Chomského. Úvodní slovo přednese Marek Lutka.

Měsíc prosinec přináší mnoho zážitků a zábavy také dětem. V pátek 5. 12. jsme opět pozvali divadelní soubor Já to jsem s představením Vánoční příběh. V programu vhodném pro školní skupiny i rodiče s dětmi společně prožijeme vánoční atmosféru prostřednictvím mluveného slova, písní, hudby a loutkového divadla. Příběhem o Ježíškovi Vás budou provázet postavy tří králů, pastýřů, andělů, tety Alžběty a strýce Zachariáše, Marie, Josefa a Ježíška. Představení můžete navštívit od 8.30 nebo 10.00 hodin.

V pátek 12. 12. od 18.00 hodin se zaposloucháte do tónů varhan. Adventní koncert duchovní hudby přednese vynikající varhanní interpret Adam Viktora, umělecký vedoucí souboru Ensemble Inégal, v Kostele Narození Panny Marie v Roudnici nad Labem. Ve spolupráci s KZM v Roudnici nad Labem.

V sobotu 13. 12.  od 14.00–17.00 hodin pro Vás připravíme vánoční výtvarnou dílnu. Budete si moci vyrobit vlastní vánoční ozdobu metodou artyčokové techniky nebo vpichovaného patchworku za použití barevných stuh. Součástí dílny budou také tipy, jak originálně zabalit dárky.

Letošní rok slavnostně zakončíme ve čtvrtek 18. 12. v 17.00 hodin vánočním koncertem JESLIČKY / Staré Nové Písničky  aneb Vánoční Tanečky z Českých Barokních Kancionálů, na němž zazní mimo jiné skladby Adama Michny z Otradovic nebo Václava Karla Holana-Rovenského. Na dobové nástroje (píšťalky, ciňk, šalmaje, pošetky a housličky, cimbálek, loutny, harfičku, varhánky a buben) zahraje a zazpívá známý soubor :II:RITORNELLO:II: pod vedením Michaela Pospíšila.

Vám všem předem přejeme krásné zimní dny a nadcházející vánoční svátky. Těšíme se na Vás v Galerii moderního umění.

Lucie Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>