GALERIJNÍ DEN A NOC aneb GALERIE VZHŮRU NOHAMA

 3. června 2011 / 10.00 – 22.00

V rámci Festivalu muzejních nocí se i v letošním roce koná Galerijní den a noc. V pátek 3. června se můžete kdykoli od 10 hodin dopoledne přijít do galerie pobavit, poučit, něco si vytvořit nebo jen tak poslechnout muziku.

Protože jsme v loňském roce slavili v duchu 100. výročí založení galerie Augustem Švagrovským a obraceli se tak do minulosti, letos bude všechno jinak. Jak již název napovídá, budete možná překvapeni.

Pro děti máme od 10 hodin připraveno představení divadla Já to jsem (Víťa Marčík junior & spol.) s názvem Pinocchio. Během představení se připraví naše živé sochy, které budou procházet náměstím a zvát všechny kolemjdoucí do galerie. Pro návštěvníky máme připravené výtvarné dílny a komentované prohlídky výstavy Jiřího Kubového „Ve vzduchu“.

V 16 hodin se představí hned dva místní soubory – Benga čhaja a Benga čhavore – taneční a hudební skupina z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Farní charity. Pro velké i malé  bude následovat oblíbená módní přehlídka s možností zakoupit si předváděné modely.

V 18 hodin nám zazpívají finalistky soutěže „Česko Slovensko má talent“ z roku 2010 – sestry Pavlína a Jitka Matiovy.

Večer je určen všem, kteří mají rádi punkovou scénu a fireshow.  V prostoru před galerií se představí punkové kapely: roudnický Kombajn a pražská Kaplan BROS. Na závěr se těšte na ohnivé představení, které celý galerijní den a noc uzavře.

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>