Letní výtvarné dílny Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Tak nám začaly prázdniny. Všechny děti si užívají volných dnů a rodiče si někdy nevědí rady, jaký program dětem připravit a jak je zabavit. Stejně jako jiné organizace, zaměřující se na volnočasové aktivity pro děti a mládež, tak i roudnická galerie v období prázdnin připraví Letní výtvarné dílny pro malé i velké školáky (od 6 do 15 let), kteří mají rádi výtvarnou tvorbu a umění. Dílny proběhnou v galerii v prvním srpnovém týdnu v termínu od úterý 5. do pátku 8. srpna, každý den od 10.00–14.00 hodin. Protože je kapacita ateliéru omezená, na dílny je nutné se objednat předem. Prosíme proto rodiče o přihlášky nejpozději do 20. 7. 2014. Nejnižší počet účastníků je 5 a nejvíce 15. Přihlásit se můžete mailem: galerie@galerieroudnice.cz nebo na tel. čísle 416 837 301. Děti mohou absolvovat různá témata dílen během všech čtyř dnů, nebo si vybrat jen některé dny či jeden den. Poplatek za den je 60 Kč za všechny čtyři dny 200 Kč.

A na co se děti mohou těšit? Během prázdnin budou v galerii dvě nové výstavy. Malíře krajin, fantastických výjevů a strašidelných bytostí z pohádek představí výstava Jaroslav Panuška/ Počátky moderny. Výstava Mánesův prapor Jednoty Říp v Roudnici nad Labem (150. let jeho vzniku) připomene jednu z nejvýznamnějších prací přední osobnosti českého malířství 19. století, Josefa Mánesa. Kromě těchto výstav galerie nabízí prohlídku stálé expozice od umění konce 19. století – generace moderní krajinomalby žáků Julia Mařáka. Vstupní část galerie soustřeďuje vybraná díla ze Švagrovského sbírky včetně kolekce obrazů Antonína Slavíčka, na niž navazuje pohled do dalších období vývoje moderního umění 20. století. O tom všem si budeme vyprávět.

Tvořit budeme přímo v expozici, ve výtvarném ateliéru i v parku před galerií. V průběhu dílen se děti dozvědí o práci v galerii, historii naší budovy, dějinách umění, a jednotlivých uměleckých směrech a tendencích. Objevíme spolu nové techniky, materiály a výtvarné postupy po vzoru významných umělců přímo před originály. Harmonogram různých témat bude zveřejněn na galerijním webu: galerieroudnice.cz. Přejeme všem krásné prázdniny s mnoha příjemnými zážitky.

Lucie Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>