PIVOVAR 2020: Roudnický pivovar očima studentů architektury

V létě minulého roku se na půdě Galerie moderního umění zrodila myšlenka oslovit studenty architektury, aby zpracovali téma rekonstrukce roudnického pivovaru. V zimním semestru 2010/ 2011 vzniklo na Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci několik těchto projektů. Na přelomu března a dubna byly vystaveny ve foyer galerie.

 Studenti vycházeli se současného stavu pivovaru. Pokoušeli se najít vhodné využití pro jeho dosud zachovalé barokní i mladší části a zároveň vyřešit otázku strženého krovu a zastřešení. Objevily se dva rozdílné přístupy. Jeden využívá působivého kontrastu staré a současné architektury. Druhé pojetí navrhuje originální a neméně odvážnou evokaci barokní střechy.

            Všechny zúčastněné strany, které se na přípravě výstavy podílely, si kladly za cíl hlavně přispět do další diskuse o budoucnosti významné roudnické architektonické památky. Památky mnohokrát poznamenané, stále však s ohromným potenciálem.

Andrea Turjanicová, kurátorka galerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>