Květen v galerii

Milí přátelé, srdečně Vás zveme na nové doprovodné programy do Galerie moderního umění. První květnovou akcí bude recitační soutěž na téma Jak se žilo v 19. století aneb Svět věcí a nástrojů za časů našich pra … a prababiček. Recitační soutěž organizují naši partneři Knihovna Ervína Špindlera a ZŠ Jungmannova. Předání cen těm nejlepším proběhne v prostorách ve čtvrtek 15. 5. od 17.00.

V Pátek 16. 5. | 10.00 –22.00 pořádáme již šestý ročník tradičního Galerijního dne a noci s bohatým programem, který bude probíhat v galerijní expozici i ve venkovních prostorách. V dopoledních hodinách můžete navštívit výtvarné dílny, animace a workshopy pod vedením studentů Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem a Ateliéru Výtvarka. Pro děti jsme nachystali také veselé prohlídky galerie s klaunkou Pepinou. V odpoledních hodinách zahájí program stejně jako vloni soubor bicích nástrojů Marching ze ZUŠ v Roudnici nad Labem. V galerii pak pro velký úspěch znovu vystoupí i taneční skupina Okolo ze ZUŠ Evy Randové v Ústí nad Labem. Na závěr si vyslechnete hudební skupiny Traviny jas, Louty, Já jsem poznal, Punk pirates a Blueroom. Můžete se též těšit na fireshow, zvukovou instalaci Richarda Loskota, taneční performance a módní přehlídku.

Ve čtvrtek 22. 5. | 17.00 se v rámci doprovodných programů k výstavě V. K. N. k poctě Vratislavu Karlu Novákovi uskuteční přednáška Výtvarné umění ve veřejném prostoru 70. a 80. let. Sochař Pavel Karous se v rámci projektu Vetřelci a volavky dlouhodobě věnuje mapování, dokumentaci a ochraně výtvarného umění ve veřejném prostoru zejména z období 70. a 80. let. V polemické přednášce na toto téma zmíní i monumentální realizace V. K. Nováka.

Ve čtvrtek 29. 5. proběhnou hned dvě akce. V ranních hodinách můžete navštívit od| 8.30 nebo 10.00 hodin divadelní představení Eliščiny pohádky v podání oblíbeného souboru Divadlo Já to jsem.

Ve stejný den, ve čtvrtek 29. 5. | 17.00 si nenechte ujít koncert originální hudební formace KlaJazzRom. Vystoupí na něm roudnická zpěvačka Pavlína Matiová, kterou doprovodí hudební skladatel a klavírista Tomáš Kačo. V programu poprvé uvedeném v rámci mezinárodního romského festivalu Khamoro zazní vážná hudba, jazz i romský repertoár. Spolupořadatelem koncertu je Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Farní charity Roudnice nad Labem.

Lucie Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>