Dubnové akce galerie

Rádi bychom pozvali všechny čtenáře, roudnické obyvatele a zájemce o kulturní dění ve městě na dubnový doprovodný program galerie.

V rámci Roudnického hudebního jara budeme pokračovat v pořádání koncertů vážné hudby. Po úspěšném klavírním recitálu Jana Bartoše můžete navštívit koncert v Římskokatolickém kostele Narození Panny Marie v Roudnici nad Labem (6. 4. / 17.00), na jehož programu bude oratorium Stabat mater Antonína Dvořáka nebo si v galerii poslechnout smyčcové kvartety Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka v podání Stamicova kvarteta (24. 4. / 17.00).

Ve čtvrtek 10. 4. zahájíme od 17.00 hodin výstavu V. K. N. (z cyklu Osobnosti) k poctě Vratislava Karla Nováka, autora slavného Metronomu v Praze na Letné. Úvodní slovo pronesou autor výstavy Jan Červinka a přední znalec Novákova díla Jan Kříž. V hudebním programu vystoupí Novákův žák a umělec z alternativního kulturního centra Trafačka – Michal Cimala.

Následující čtvrtek 17. 4. od 16.00 hodin bude roudnická galerie společně s Městem Roudnice nad Labem pořádat prezentaci „Nenechme to spadnout!“ zasvěcenou obnově roudnického barokního pivovaru a jeho využití, historii, památkové hodnotě a vizím do budoucnosti, stejně jako příkladům kvalitních rekonstrukcí a nového využití opuštěných průmyslových památek. Prezentace se zúčastní odborníci z oblasti památkové péče, průmyslového dědictví a kultury.

Během Bílé soboty, posledního dne předvelikonočního půstu, kdy se po velkém smutku blíží Velikonoční noc a s ní Kristovo vzkříšení, si připomeneme  nejvýznamnější křesťanský svátek a s ním spojené lidové zvyky. Budeme vytvářet předměty inspirované jarem a Velikonoci. Sobotní výtvarná dílna se uskuteční 19. 4. od 14.00 – 17.00 hodin.

Poslední dubnovou akcí bude přednáška Stanislava Chvapila s barevnými digitálními snímky a nahrávkami hlasů čápů. Po deseti letech se letos bude konat 7. celoevropské sčítání čápů bílých a 3. celostátní sčítání čápů černých. Proto byly oba druhy našich čápů vybrány za ptáky roku 2014. Přednáška Naši čápi se bude konat v úterý 29. 4. /18.00 hodin.

Věříme, že Vás pestrý galerijní program osloví a přijdete si zpříjemnit jarní dny.

Lucie Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>