Pestrá nabídka doprovodných programů v roudnické galerii

Roudnická galerie zahájila podzimní sezónu již v září akcí Exotické odpoledne. V sobotu 7. 9. ji navštívilo mnoho zájemců, kteří si užívali krásného slunečního počasí. Vybírali si přitom africké šperky ze sbírky Marie Imbrové, učili se batikování podle tradičních javánských vzorů, přihlíželi přehlídce orientálních tanců v podání studia CARAVANA, naslouchali polyfonním skladbám česko – súdanské zpěvačky Ridiny Ahmedové, osvěžili se exotickými míchanými nápoji barmana Petra Vopálenského a nakonec shlédli vynikající dokument o indické náboženské slavnosti od Viliama Poltikoviče, s nímž mohli pobesedovat o jeho tvorbě i zážitcích z Indie.

Magistra Nina Milotová na své zářijové přednášce pořádané ve spolupráci s Vlastivědným spolkem Říp oživila zájem o významnou roudnickou osobnost, starostu Ervína Špindlera (1843–1918). Sledovali jsme jeho působení v Praze, ve Vídni a především na Podřipsku, kde se zasloužil o velké, zakladatelské dílo v rozvoji města i regionu.

Ani v říjnu a listopadu se v galerii nebudete nudit. Připravili jsme pro Vás pestrou nabídku. Na co se můžete těšit? Čeká Vás vernisáž nových výstav Ester Stocker / Prostor bez hranic a Jan Šafránek / Na cestě, vyhlášení výtvarné soutěže na téma Co s prázdným prostorem?, architektonická vycházka ke Dni architektury s Petrem Janošem a Miroslavem Divinou, výstava studentů a absolventů Univerzity J. E. purkyně v Ústí nad Labem v Move gallery umístěné v putujícím „kontejneru“ v předpolí galerie, sobotní výtvarná dílna Čarujeme s papírem,  přednáška prof. Aleše Veselého o umění šedesátých let, přednáška MUDr. Tomáše Petráka Moje pouť Svatojakubská, pořádaná ve spolupráci s roudnickým Sokolem, podzimní básnické setkání s mladými básníky v režii Miloše Makovského z literární revue H_aluze, večer zasvěcený dialogu o literatuře a psychologii Catherine Ébert-Zeminové a Záviše Šumana s hudebním doprovodem  Zory Křičkové, poetický film Martina Šulíka Záhrada a konečně koncert Musica seria s písněmi od baroka po 19. století v podání Jany Štěrbové, již doprovodí na klavír Jana Jassmínová. Program a termíny akcí naleznete v roudnických novinách nebo na letáku galerie. Můžete je navštívit od 3. října do 14. listopadu.

Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že si každý z Vás vybere podle svých zájmů.

 

Lucie Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>