Co nového v Dětském ateliéru Galerie moderního umění?

 

V lednu jsme výtvarnou dílnou k výstavě Mariany Alasseur – Říp zakončili cyklus ateliérů v rámci jubilejního roku galerie. Návštěvníci dílny měli možnost osobně se setkat s autorkou, která pro nejmenší připravila workshop na téma Jak namalovat Říp? Děti se vyřádily v předsálí galerie, kde pro ně byla připravena na zemi plocha pro vlastní tvorbu. Štětcem nebo prsty malovaly do sypkého materiálu svoje představy o bájné hoře, někdy opravdu velmi fantaskně provedené. A pokud si malí výtvarníci chtěli vyzkoušet i něco jiného, v ateliéru na ně čekaly prstové barvy a křídy. Na papíře nebo na zdi jim pod rukama rostly krajiny, zvířata i květiny, podle toho, co je právě inspirovalo. Nejmladší „malířce“ byl sotva rok a půl. Do tvorby se zapojili i rodiče, a tak byl věkový rozdíl tvůrců i dvě generace.

Do roku 2011 již chystáme nové dílny inspirované aktuálními výstavami. K výstavě Šperky vyprávějí příběhy budou připraveny hned dvě. V sobotu 5. března se sejdeme nad tvorbou šperků z tradičních i netradičních materiálů, v sobotu 2. dubna nás navštíví šperkařka Karolína Kopřivová, která v Dětském ateliéru předvede ruční výrobu skleněných perel. Určitě se máte nač těšit.

V sobotu 19. března se necháme inspirovat dílem architekta Dušana Jurkoviče a navrhneme si vlastní pokojíček, který převedeme do trojrozměrného modelu. Z nich pak vystavíme celý dům.

Na léto máme pro děti od 7 do 15 let připravené týdenní výtvarné dílny s názvem Velká výtvarná Odyssea. Termín konání si raději zapište už nyní: 12. – 15. 7. 2011. Předchozí zkušenosti s výtvarným uměním nejsou potřeba, důležitá je chuť tvořit a kamarádit se.

                                                                                  Jaroslava Michalcová

                                                                                  kurátorka práce s veřejností

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>