Nová netradiční výstava v předpolí galerie (10. 10. 2013 – 10. 11. 2013)

Výstava v nonkonformní MOVE GALLERY, která se již podruhé na přechodnou dobu usídlí v předpolí Galerie moderního umění, představí výběr uměleckých děl, jež byla poprvé prezentována v rámci projektu UNIVERZITA PŘEDLICE ve Veletržním paláci v Praze. Díla reagují na situaci Předlic – industriálního předměstí Ústí nad Labem. Předlice jsou přitom jednotlivými autory reflektovány z různých hledisek, která akcentují jejich historická, urbanistická, architektonická, environmentální či současná společenská specifika. Hlavním motivem výstavy je fakt, že Předlice reprezentují širší problematiku sociálně vyloučených lokalit. Pedagogové i studenti Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem se ve svých projektech zaměřují na umělecké intervence do urbánního prostoru této ekologicky i sociálně poznamenané průmyslové a obytné čtvrti a otevírají komunikační prostor i umělecký dialog směrem k místním obyvatelům. Konkrétní realizace přitom využívají formátu site specific a propojují pole volného výtvarného umění s oblastmi designu, grafického designu, městských intervencí i širších komunitních aktivit. MOVE GALLERY je mobilním galerijním prostorem, který díky své formě putujícího „kontejneru“ umožňuje snadno a atraktivně komunikovat s širokou veřejností. Klade si za cíl představovat výtvarné projekty a vize s hlubším kulturně – sociálním dopadem.

Výstavu zahájí 10. 10. od 17.00 hodin děkan Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem Michal Koleček. Úvodní slovo prosloví kurátoři Martina Calajová a Michal Kukačka. Během vernisáže přednesou Pavlína Matiová (zpěv) a Tomáš Kačo (klavír) romské písně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>