Eva Brodská na BrauART 2013 (07.09.2013-22.09.2013)

Významná roudnická umělkyně Eva Brodská s velkým úspěchem vystavila své gobelíny na  mezinárodní výstavě Brau. ART v partnerském městě Roudnice nad Labem –  Dessau Rosslau. Dessau je město v německé Spolkové zemi Sasko-Anhaltsko ležící na soutoku řek Mulde a Labe. V letech 1924-1932 zde sídlilo centrum významné avantgardní umělecké školy Bauhaus.

Die Brau.ART je volné sdružení umělců s nejrůznější názorovou orientací. Působí v prostorách zdařile rekonstruovaného pivovaru z 19. století, kde se zároveň nachází archiv Bauhausu. Vystavuje se zde široké spektrum výtvarných technik, jako například malba, grafika, kresba, sochy, textil, sklo nebo design. Každý umělec představuje individualitu se svébytnými výtvarnými sklony. Pro letošní ročník zvolili pořadatelé téma Iluze.

Výstava prezentující jak německé umělce, tak i zahraniční hosty se koná pravidelně od roku 2009 za účasti přibližně dvaceti umělců. Navštěvuje ji kolem 1500 návštěvníků. Brau.ART se stalo pevnou součástí kulturního života města Dessau. Úctyhodný je zájem o záchranu městských čtvrtí i průmyslových památek včetně starého pivovaru. Jeho architektura inspiruje umělce k zajímavým výtvarným řešením a instalacím. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program v podobě výtvarných dílen, divadelních představení, koncertů i přehlídek gastronomického umění.

O své zkušenosti se s uznáním vyjádřila Eva Brodská: „V sobotu odpoledne 7. 9. se konala vernisáž, kterou navštívilo mnoho lidí všech věkových kategorií a různých povolání. Záštitu nad výstavou převzal Eduard Prinz von Anhalt. Velkým překvapením pro nás byl všudypřítomný zájem o kulturu ze strany široké veřejnosti. Lidé zde hojně navštěvují sbírky starého i současného umění, a to i ve vzájemné konfrontaci. Ve všech galeriích starého umění, v Bauhausu a Meisterhauser, museu Hugo Junkers, divadle a na koncertu… všude byly davy návštěvníků, každý měl živý zájem o okolní dění. Dessau Rosslau je krásné, čisté město, plné zeleně a milých lidí. Může být motivací i pro nás. Je to šťastné partnerské město pro Roudnici.“

Lucie Kabrlová ve spolupráci s Evou Brodskou

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>