Vyhlášení výtvarné soutěže

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti, mládež i dospělé k výstavě Esther Stocker / Prostor bez hranic.

Italská výtvarnice Esther Stocker vytváří originální site specific instalace, nebo-li výtvarné realizace pro konkrétní místo. Její tvorba je založena především na vizuální hře a optické iluzi. Téma soutěže zní Co s prázdným prostorem?. Vaším úkolem bude navrhnout originální výtvarnou instalaci do virtuálního prostoru roudnické galerie. Šablonu s prázdným zaklenutým sálem si můžete vyzvednout během návštěvy výstavy v galerii nebo stáhnout na webových stránkách www.galerieroudnice.cz. Z vybraných tvarů, barev a materiálů dokreslete nebo dolepte návrh vlastní instalace. Vaše dílo může být kresbou, koláží nebo objektem vystupujícím do prostoru kolem papírové podložky. Prohlédněte si různé varianty instalací Esther Stocker, uvažujte o tom, jak asi umělkyně přemýšlí, než známá místa promění k nepoznání. Nechte se inspirovat, ale buďte sami kreativní. Právě ty nejoriginálnější nápady mají šanci zaujmout. Vaše návrhy doneste zpět do galerie nebo vyfotografujte a pošlete e-mailem společně s kontaktem na Vás. Nejlepší práce budou po skončení výstavy oceněny a umístěny na webových stránkách galerie.

Těšíme se na Vaše návrhy.

Lucie Kabrlová
kurátorka pro práci s veřejností
Galerie moderního umění

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>