Přednášky v galerii

Od 11. dubna do 2. června je v roudnické galerii otevřena výstava Rýsovaný svět / Konstruktivní tendence šedesátých let, která ve zkratce představuje tvorbu šesti stěžejních umělců, zaměřených na geometrickou tvorbu.

Jedním z autorů je Zdeněk Sýkora (1920-2011), jemuž se bude věnovat doprovodná akce jeho partnerky Lenky Sýkorové. Tématem budou nejen strukturální principy a zákonitosti v Sýkorově díle, ale také životní postoje, dobové a umělecké souvislosti a vztah k výtvarnému prostředí v Lounech, kde žil a tvořil. Přednáška Zdeněk Sýkora – život a dílo se uskuteční 9. května od 17 hodin.

Druhým doprovodným programem ke zmiňované výstavě bude komentovaná prohlídka se Zbyňkem Sedláčkem, který přiblíží hlavní charakteristiky konstruktivních tendencí šedesátých let, představí autory zastoupené na výstavě (Hugo Demartini, Radek Kratina, Jan Kubíček,  Karel Malich, Vladislav Mirvald, Zdeněk Sýkora) a bude interpretovat jejich tvorbu, kterou zároveň zasadí do širšího kulturně-historického kontextu dané doby. Tato akce proběhne v podvečer 23. května (od 17 hodin). Všichni jsou srdečně zváni.

Miroslav Divina

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>