To nejlepší na konec

Za jeden z vrcholů roudnické spolupráce lze nepochybně označit komponovaný program k poctě Klementině Kalašové, který připravili předseda Vlastivědného spolku Říp, MUDr. Ondřej Krajník a sopranistka Jana Štěrbová. Tato dvojice se pak s nemenším úspěchem představila ještě na adventním koncertě v zámecké kapli, jehož tématem byla hudba na lobkowiczkém panství. Roudnické publikum se znovu utvrdilo v přesvědčení, že v Janě Štěrbové našlo „svou“ novou Klementinu Kalašovou. Na závěr roku jsme otevřeli komorní výstavu jednoho obrazu pod názvem Otazníky kolem mariánského obrazu z kostela Narození Panny Marie v Roudnici nad Labem spojenou s besedou s restaurátorem Jiřím Brodským a archivářem Petrem Kopičkou, na níž se formulovaly hypotézy týkající se původu obrazu, jeho autorství a slohového zařazení. Bohatý rok jsme slavnostně zakončili vánočním koncertem Musicy Bohemicy.

Své činnosti bychom se nemohli věnovat bez podpory zřizovatele, jímž je Ústecký kraj, grantů Ministerstva kultury a Města Roudnice, stejně jako příspěvků firem Meva, a.s. a Technicom, s.r.o. a nadačního fondu Kalich. Děkujeme jim, stejně jako roudnické veřejnosti za zájem o naši činnost a všem partnerským institucím, pečujícím o rozkvět městské a regionální kultury, s nimiž chceme i nadále pěstovat přátelské vztahy. Ráda bych Vás ujistila, že i nadále budeme rozvíjet charakter galerie jako otevřené instituce a místa společenského setkávání lidí, kteří mají rádi kulturu, umění i přemýšlení o přírodě a o společnosti.

Alena Potůčková

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>