Pozvánka na nové výstavy a doprovodné programy

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem srdečně zve ve čtvrtek 13. června 2013 v 17 hodin na vernisáž výstavy Otakar Nejedlý / Z Čech na Cejlon, do Indie a zase zpátky. V hudebním programu vystoupí Fojtův komorní sbor se skladbami A. Dvořáka, L. Janáčka, J. Vlacha Vrutického a dalších autorů.

Ve čtvrtek 20. června v 17 hodin nás Pavla Jazairiová, známá cestovatelka, rozhlasová zpravodajka a autorka knižních reportáží v pořadu Cesta do jižní Indie zavede do kraje, jenž před více než sto lety navštívil Otakar Nejedlý. Nakolik se za tu dobu proměnily tamní společnost, zvyky, náboženství a způsob života? Jaká je dnešní Indie?

V sobotu 22. června vystoupají na Říp jižní stranou básníci. Do galerie je na autorské čtení, jako již tradičně, přivede v 17 hodin roudnický básník Milan Děžinský, nominovaný za loňský rok na cenu Magnesia Litera. Letos si poslechneme i ukázky z jeho tvorby. Poetické setkání doprovodí Jan Červenka a Jiří Zradička v hudebním vystoupení pro sólové bicí nástroje napříč styly.

Ve čtvrtek 27. června od 18 hodin se koncertem předního pražského uskupení Jan Kořínek a Groove stylově rozloučíme s jarní sezónou.

 

Těšíme se na Vás v Galerii moderního umění.

Alena Potůčková

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>