Nový gobelín a nová kniha

Na čtvrtek 22. března rovněž v 17 hodin jsme si pro Vás pod názvem EVA BRODSKÁ / DOTKÁNO – JAROMÍR ZEMINA / VIA ARTIS, VIA VITAE nachystali další lahůdku.
Nenechte si ujít výjimečný večer, zasvěcený premiérovému představení čerstvě dotkaného gobelínu Evy Brodské. Autorka se ve své nejnovější práci inspirovala prožitky ze své zahrady. Inspirací k textům, uvedeným v knize historika umění Jaromíra Zeminy, vydané nakladatelstvím Torst v roce 2010, byla cesta životem neodmyslitelně spjatá s uměním. V průběhu večera se tak bude mluvit a besedovat nejen o tkaní tapiserií, ale také o psaní uměleckohistorických textů, o osudových setkáních s učiteli, přáteli, umělci i samotnými díly. Dvě paralelní tvůrčí cesty za uměním, ta aktivní i rezonující, nás nepochybně osloví zaujetím pro věc i rozdílným způsobem interpretace.
Alena Potůčková

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>