Výstava daru Jitky Válové a koncert Vlachova kvarteta k 30. výročí založení

6. března v 17 hodin zahájíme slavnostní vernisáží a koncertem novou výstavu. Připomeneme si Jitku Válovou, významnou osobnost českého výtvarného umění, s níž jsme se k našemu zármutku rozloučili na jaře loňského roku, a oslavíme 30. výročí založení vynikajícího hudebního tělesa, Vlachova kvarteta.
Výstava Jitka Válová / Lilie představí část velkorysého daru, který umělkyně věnovala roudnické galerii na sklonku života. Na přelomu roku 2010 a 2011 vytvořila překvapivý soubor pastelových kreseb s motivem lilií. Studovala je ve všech fázích vývoje od poupěte až k uvadnutí a vložila do nich obecnou metaforu začátku i konce života. Výstava představí mimořádnou galerii „portrétů“ těchto královských květin, jejichž tvář Jitka Válová zachytila s neobyčejným citem pro charakter živých tkání i barevnou škálu.
O výjimečný hudební zážitek se postará Vlachovo kvarteto ve složení Jana Vlachová – housle, Karel Stadtherr – housle, Jiří Kabát – viola a Mikael Ericsson – violoncello. V programu zazní Smyčcový kvartet Es-dur, op.125/1 Franze Schuberta, Smyčcový kvartet č.1, Z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty Leoše Janáčka a Smyčcový kvartet d-moll, op. 34 Antonína Dvořáka.

Alena Potůčková

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>