Celoroční program bude mít několik dominant

Miloš Jiránek Hoši z Velké (1902)

Vedle avizované výstavy Miloš Jiránek (1875–1911) / Zápas o moderní malbu, jíž se po odborné stránce ujme Tomáš Winter z UDU AV, to budou i tři instalačně náročné, ale o to atraktivnější projekty, v nichž si zúčastnění umělci budou muset poradit s výtvarným řešením náročné prostorové dispozice bývalé barokní jízdárny se zaklenutým stropem. Všechny tři budou představovat neopakovatelné realizace „šité na míru“ galerijnímu prostředí. Tuto výzvu podstoupí originální a dosud téměř neznámý sochař Stanislav Malý, který tvoří ukryt před světem ve vesnici Vysoká u Litomyšle. Dále pak Ivan Kafka, umělec, který se u nás i ve světě proslavil jako průkopník média site-specific instalace, land artu a konceptuálního umění. Po několikaleté tvůrčí přestávce vytvoří pod názvem Mez snesitelnosti/ Míra snesitelnosti instalaci, která proroste celou zaklenutou halou včetně stropu nad stálou expozicí. Třetí instalačně náročný projekt, který se obrátí především k mladému publiku, ponese název Tři z Trafačky. Vytvoří jej tři mladí umělci Jan Kaláb, Michal Cimala a Jakub Nepraš z alternativního kulturního centra současného umění, galerie a velkokapacitního ateliéru Trafačka.

Všechny výstavy doprovodíme spektrem dalších programů od výtvarných dílen po koncerty vážné hudby. Nezapomeneme ani na spektakulárněji pojatou galerijní noc, kde si přijdou na své malí i velcí. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Alena Potůčková

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>