Zářijový program v galerii

Roudnická galerie o prázdninách zahájila dvě výstavy: LUDVÍK KUBA (1863–1956)z cyklu Počátky moderny a UB 12: Z NAŠICH SBÍREK z cyklu Pohledy do sbírek.  V září pořádá doprovodné programy nejen k novým výstavám.

[ sobota 7. 9. / 10.00–11.30/ V programu Roudnické konsonance vystoupí Fojtův komorní sbor a jeho hosté v rámci roudnického vinobraní. Ve stejný den se galerie zapojí do celoevropské kulturně poznávací akce Dny evropského dědictví aneb Památka otevřena!

[neděle 8. 9. / 15.00/ Historička umění Veronika Hulíková, kurátorka sbírkových fondů Národní galerie Praha se zaměřením na české malířství přelomu 19. a 20. století provede návštěvníky výstavou Ludvík Kuba (1863-1956) a seznámí je s tvorbou českého malíře a folkloristy Ludvíka Kuby.

[ čtvrtek 19. 9. / 17.00/ Přednáška Jaromíra Zeminy o UB 12. Teoretik umění Jaromír Zemina přiblíží tvorbu skupiny UB 12, odvolávající se k tradici předválečného umění a ideové příslušnosti ke spolku Umělecká beseda. Vedle stěžejních osobností výtvarné scény šedesátých let (V. Boštík, J. John, A. Šimotová, S. Kolíbal, A. Kučerová, V. a V. Janouškovi), uvede rovněž méně známé, avšak neméně pozoruhodné osobnosti (V. Bartovský, J. a D. Mrázkovi, V. Prachatická, V. Burant, A. Vitík, O. Smutný, J. Schmidt).

[ pátek 27. 9. / 17.00/ Noc vědců se Stanislavem Danišem. Celorepubliková vědecko-popularizační akce zajímavou formou prezentuje fascinující svět vědy. Zahájíme výstavu vědkyně a malířky Jitky Brůnové Lachmann, archeolog Petr Nový prosloví přednášku Středověká Roudnice na křižovatce cest a historik Petr Daniš přednese moderní úvahy o vzniku světa v antickém Řecku.

Všechny zářijové akce, zaměřené na doplnění vzdělání široké veřejnosti, jsou zdarma.

Lucie Švec Kabrlová

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>