Moře v Roudnici? Začínají Letní výtvarné dílny v galerii!

Přípravy na oblíbené letní dílny v galerii již vrcholí. Letos opět nabízíme dva prázdninové termíny 1) 8. – 12. 7. a 2) 5. – 9. 8. 2019, denně od 9.00–14.00 hodin. Dílny jsou určené malým i velkým školákům (od 6 do 15 let), kteří mají rádi výtvarnou tvorbu a umění. Každý den je čeká jiné téma a výtvarné činnosti, návštěva stálé expozice i dočasných výstav, tvoření podle vystavených děl, ve výtvarném ateliéru i venku před galerií.

V prvním termínu bude program dílen inspirovaný strojky a obrazy s námětem estetiky kovošrotu od umělce Václava Jíry. Součástí bude téma recyklace a tvorba z odpadového materiálu, seznámení se tříděním odpadu, ekologií a se šetrným přístupem k přírodě. V druhém termínu se obmění výstavní program a hravé umění lounského autora nahradí obrazy malíře Ludvíka Kuby – ovlivněné impresionismem, secesí i českým folklorem.

Dále se budeme věnovat mořským motivům, které též reprezentuje několik děl vystavených ve stálé expozici. Představíme si zapůjčené dílo autora Antonína Hudečka z roku 1902, na němž je vyobrazen impresivní výjev s motivem ženského aktu stojícího na mořském pobřeží. V jeho blízkosti se nachází známý obraz roudnického rodáka a malíře Otakara Nejedlého, který se během svých výprav do ciziny dostal až na exotický ostrov Ceylon. Na stejně zvaném díle z let 1910–1911 autor zaznamenal svědectví o způsobu života tamních obyvatel. Mořské scenérie nás zlákají do snových představ, touhy o dálkách a cestách do exotických zemí, ponoříme se do světa oceánu a necháme se unášet naší fantazií. Jaké by to bylo, kdyby bylo moře v Čechách či přímo v Roudnici?  Představené náměty doplní také experimentální tvorba ad. Každý den jinak, aby se děti zabavily a měly prázdniny plné zážitků i od nás v galerii.

Účast na letních dílnách je třeba rezervovat dopředu, kontakt je uveden na webu galerie.

Lucie Švec Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>