Pátky zdarma, nové výstavy a hvězda z New Yorku

1. červenec je pro někoho začátkem prázdnin, pro jiného jen přelom pololetí. Roudnická galerie od tohoto data zavádí sérii drobných, přesto však významných změn, orientovaných na usnadnění přístupu veřejnosti.

První a navenek zatím nejviditelnější změnou je přenastavení termínů volných vstupů. Doposud mohli návštěvníci zhlédnout výstavy zdarma každou první neděli a každý druhý čtvrtek v měsíci. Pro zjednodušení tohoto pravidla a ve snaze o větší otevřenost směrem k veřejnosti je od začátku července dnem bez vstupného každý pátek. Kdokoliv tak může navštívit galerii každý týden zdarma, ovšem s výjimkou období instalace nových výstav, kdy bývá z provozních důvodů zavřeno. Tento režim není zaveden pouze na období letních prázdnin, ale bude v platnosti dlouhodobě.

Po skončení výstav Václava Jíry a Vladislava Mirvalda (do 14. července) a po krátké instalační pauze se v galerii představí dílo malíře a folkloristy Ludvíka Kuby (1963–1956). Výstava tohoto klasika vzniká v úzké spolupráci s kurátorkou národní galerie v Praze Veronikou Hulíkovou. Ve foyer ji bude doprovázet prezentace skupiny UB 12 prostřednictvím výběru ze sbírek roudnické galerie. Obě výstavy zahajujeme ve čtvrtek 25. července vernisáží, na které předvede originální hudební performance Lucie Vítková, absolventka brněnské JAMU, která v posledních letech sklízí velké úspěchy zejména v Berlíně a v New Yorku.

Miroslav Divina

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>