Křesadlo 2011 v galerii

V úterý 6. prosince se v galerii sešla více než stovka pozvaných hostů a diváků, aby byla svědkem historicky prního udílení  ceny Křesadlo 2011 pro dobrovolníky z Podřipska. Nominací se sešlo celkem 18, a tak měla porota 14. listopadu při schůzce na radnici opravdu těžkou práci s výběrem tří dobrovolníků, kteří by si toto ocenění zasloužili nejvíce. Po dlouhém jednání a hlasování jsme opravdu tři budoucí držitele tohoto ocenění vybrali, a zbývalo jen „udržet tajemství“ až do slavnostního večera.
Úderem 18. hodiny začal slavnostní program. Moderátoři ThDr. Lenka Vávrová z Centra Hláska a ing. Petr Kaspar, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu v Roudnici nad Labem provázeli celým večerem, kdy se střídaly chvilky napětí s hudbou nabízenou Roudnickým dětským pěvěckým sborem pod vedením Paedr. Zuzanou Zrzavou a Mgr. Jiřím Zrzavým a také skupinou Avalon, která v galerii již nejednou vystupovala.

Všichni však netrpělivě očekávali vyhlášení „zasloužilých“ dobrovolníků. Cenu v podobě kovaného Křesadla si z rukou starosty města Roudnice nad Labem Vladimíra Urbana, předsedy Národního dobrovolnického centra Hestia Jiřího Tošnera a držitele národní ceny Křesadlo 2010 Jiřího Mládka převzali:
Mgr. Pavel Chaloupka – Sámo za svoji dlouholetou činnost v organizaci Junák;
Paedr. Zuzana Zrzavá a Mgr. Jiří Zrzavý za svoje vedení a činnost v pěveckých sborech a za reprezentaci města Roudnice nad Labem;
Terezka Hajncová (nejmladší nominovaná – žákyně ZŠ) za svoji dobrovolnickou činnost pro Dům dětí a mládeže Trend.

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci má tedy za rok 2011 své držitele i v Roudnici nad Labem. Doufejme, že nominovaných dobrovolníků bude každým rokem jen přibývat. A co Vy? Nechcete se přidat?

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>