Květen v galerii

Vážení návštěvníci galerie a čtenáři roudnických novin, rádi bychom Vás pozvali na doprovodné programy, které pro Vás připravujeme v květnu v galerii.

První neděli v měsíci 5. 5. můžete využít volného vstupu do výstavních expozic. Ve stejný den bude naposledy ke zhlédnutí instalace Václava Ciglera a Michala Motyčky / SVĚTELNÉ POLE a výstava roudnické ZUŠ v galerijním foyer. V následujícím období
od 7.–16. 5. bude galerie veřejnosti uzavřena z důvodu instalace nových výstav VÁCLAV JÍRA: POEZIE Z KOVOŠROTU a VLADISLAV MIRVALD / SMYSL PRO KRAJINU, které zahájíme ve čtvrtek 16. 5. /17.00/.

Na konci měsíce v pátek 31. 5. /17.00 – 22.00/ nás čeká GALERIJNÍ NOC POETICKÁ. 11. ročník úspěšné akce proběhne v rámci Festivalu muzejních nocí 2019 pořádaného Asociací muzeí a galerií. Otevírací doba bude prodloužena do 22 hodin.

/17.00/ návštěvníky čeká doprovodný program k výstavě Václava Jíry/ Poezie z Kovošrotu: POETICKÝ KOUTEK s žáky roudnického gymnázia a komentovaná prohlídka s umělcem VÁCLAVEM JÍROU. Od 17.00 hodin bude pro návštěvníky otevřený výtvarný ateliér s připravenou samoobslužnou dílnou na téma RECY VĚCI.

/18.00/ vystoupí XAVIER BAUMAXA (Litvínov) /19.30/ BLUEROOM (Roudnice nad Labem) /20.30/ YLO AFRICKÝ SLON (Brno). Součástí programu bude občerstvení, pivo a limo z Pivovaru Židovice.

Na začátku následujícího měsíce v úterý 4. 6. /18.00/ pořádáme KONCERT K POCTĚ KLEMENTINY KALAŠOVÉ. Sopranistka JANA VEBEROVÁ ŠTĚRBOVÁ Vás provede životem a tvorbou významné roudnické osobnosti a slavné pěvkyně Klementiny Kalašové, od jejíhož skonu uplyne letos v červnu 130 let. V klavírním doprovodu vystoupí ALENA KOLAŘÍKOVÁ. Koncert pořádáme ve spolupráci se Spolkem Říp a věříme, že osloví velkou část roudnických obyvatel.

Lucie Švec Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>