Dramaturgie galerie v roce 2019

Výstavní program roudnické galerie bude v roce 2019 velmi pestrý. Cílem nového ředitele bude propojování tradice a inovací, historie a současnosti, ale zároveň také propojování mezi různými místy, institucemi, výtvarnými žánry i společenským prostředím.

Plán výstav na rok 2019 zůstává v té podobě, v jaké byla na konci roku 2018 nastartován. Aktuální instalace Václava Ciglera a Ondřeje Viceny vystřídají výstavy osobitého tvůrce kinetických objektů Václava Jíry a významného lounského malíře Vladislava Mirvalda (obě v termínu 16. 5. až 14. 7. 2019). V létě bude ve spolupráci s Národní galerií v Praze představen klasik české moderny Ludvík Kuba, zatímco paralelně se vystaví vybraná díla z vlastních sbírek, a to autorů ze skupiny UB 12 (od 27. 7. do 20. 1. 2019). Na závěr roku se završí propojení mezi regionálními galeriemi v podobě výstavy kubismu ze sbírek Západočeské galerie v Plzni, která bude v předsálí doprovázena tvorbou fotografky z ústeckého okruhu Michaely Thelenové (od 7. 11. 2019 do 9. 2. 2020).

Vedle hlavních výstavních aktivit by galerie také ráda vykročila do veřejného prostoru sezónními instalacemi, což by přispělo k většímu propojení výtvarného umění a každodenního života, zároveň by se vytvořila příležitost pro prezentaci mladých umělců. Dalším posunem by mělo být zpřístupnění výtvarných děl prostřednictvím moderních webových katalogů, které by umožnilo veřejnosti a zejména odborníkům získat přehled o sbírkách galerie. V neposlední řadě by také mělo docházet k propojování odborných, popularizačních a edukačních aktivit.

Více informací k programu je k dispozici na www.galerieroudnice.cz.

GMU v Roudnici nad Labem

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>