Dubnové galerijní programy


Vážení návštěvníci galerie a čtenáři roudnických novin, rádi bychom Vás pozvali na doprovodné programy, které pro Vás připravujeme v dubnu v galerii.

Na začátku měsíce ve čtvrtek 4. dubna /17.00/ pořádáme komentovanou prohlídku výstavy VÁCLAV CIGLER / MICHAL MOTYČKA: SVĚTELNÉ POLE. Výstavou Vás provede autor Michal Motyčka a kurátorky Jana Šindelová a Magdaléna Deverová.

Ve čtvrtek 11. dubna /17.00/ vystoupí v rámci ROUDNICKÉHO HUDEBNÍHO JARA „AKUSTICKÉ TRIO – NEJTEK-KLÁPŠTĚ-WRÓBLEWSKI“, jež představí nový projekt tří výrazných osobností české hudební scény, které působí v různých tělesech napříč žánry. Klavírista Michal Nejtek, saxofonista Michal Wroblewski a basista Miloš Klápště hrají autorskou hudbu na pomezí moderního jazzu a komorní vážné hudby, kombinují vlivy jazzové tradice, současné vážné hudby i hudby lidové.

V sobotu 27. dubna /14.00–17.00/ Vás čeká zážitkový program „POHYBY V GALERII“. V prostoru světelné instalace Václava Ciglera a Michala Motyčky se divák může volně pohybovat a nechat se vtáhnout do světa zrcadlení a světla. Zvuky slunečního bubnu Vás uvolní a vy se budete vznášet a inspirovat volnými náměty, které vyjádříte pohybem. Použijeme základní eurytmická cvičení, pohybové aktivy poté doplníme odpočinkem i výtvarných tvořením se světelnými efekty.

V pondělí 29. dubna /17.30/ v rámci oslav 80. výročí založení roudnické Základní umělecké školy zahájíme v galerijním foyer VÝSTAVU ZBLÍZKA / Výtvarného odboru ZUŠ v Roudnici nad Labem. /18.00/ Součástí vernisáže bude KONCERT UČITELŮ ZUŠ v Roudnici nad Labem. Výstava potrvá společně s instalací VÁCLAV CIGLER / MICHAL MOTYČKA: SVĚTELNÉ POLE do neděle 5. května.

Poté bude galerie z důvodu příprav nových výstav veřejnosti uzavřena. O nových výstavách a galerijních programech se dozvíte v dalším vydání roudnických novin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Lucie Švec Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>