Výstavu Mikuláše Medka v roudnické galerii navštívil rekordní počet návštěvníků

Výstava jedné z nejvýznamnějších osobností českého výtvarného umění druhé poloviny 20. století – Mikuláše Medka skončila již 10. února. Autorkou výstavy byla emeritní ředitelka galerie PhDr. Miroslava Hlaváčková, která připravila retrospektivní výstavu Mikuláše Medka v roudnické galerii již v roce 1988. V galerijním sále se tak opět setkalo dílo dvou zástupců významné umělecké rodiny – Antonína Slavíčka a Mikuláše Medka, děda a vnuka.

Z počátku jsme se obávali vážnosti tématu pro dětské návštěvníky, ale Medkovu výstavu po dobu jejího konání zhlédlo velké množství návštěvníků od dětí základních škol po seniory.  Vystavená díla i autorovo životní drama děti přijaly a byly velmi zaujaté, nápadité a tvořivé. Barevnost, zvláštní struktura, otisky a stopy po různých experimentech ovlivnily jejich fantazijní představy. Galerijní animace s námětem tvorby podle Medka navštívili např. žáci ze 3. ZŠ v Roudnici nad Labem, ZŠ v Bechlíně, studenti z roudnického gymnázia, ale i z Pedagogické školy v Novém Boru a Pedagogického lycea v Litoměřicích a mezi dalšími návštěvníky byli také klienti Jedličkova ústavu v Praze a Domova se zvláštním režimem v Terezíně. Návštěvou výstavy Mikuláše Medka byly zahájeny všechny tři jarní kurzy malby pro seniory Akademie 3. věku Ateliéru Výtvarka a poslední týden konání výstavy navštěvovaly galerii také skupiny žáků výtvarného oboru ZUŠ v Roudnici nad Labem. Programy pro všechny skupiny připravila galerijní edukátorka Lucie Švec Kabrlová, která realizuje edukační činnosti ke každé nové výstavě, ale také ke stálé expozici galerie.

GMU

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>