Co Vás čeká v březnu v galerii?

Vážení návštěvníci galerie a čtenáři roudnických novin, rádi bychom Vás pozvali na doprovodné programy, které pro Vás připravujeme v březnu v galerii.

Ve čtvrtek 7. března od 18.00 hodin pořádáme koncert STABAT MATER v podání PRAŽSKÝCH PĚVCŮ pod vedením sbormistra Stanislava Mistra. V programu zazní skladby: Antonín Tučapský: Pět postních motet a Francis Poulenc: Stabat Mater. Koncert bude věnován k uctění památky paní ředitelky Aleny Potůčkové.

Ve čtvrtek 21. března od 17.00 hodin Vás MIROSLAV KOVÁŘÍK a RADEK BLÁHA provedou svědectvím o velké literární revoluci, která prošla světem a má své české představitele, osobní zážitky z beatnických produkcí. S prožívanou poezií se setkáte v programu BEAT GENERATION / Allen Ginsberg, Lawrence Ferlinghetti, Gregory Corso, Václav Hrabě, Svatava Antošová.

V sobotu 23. března od 14.00–17.00 hodin budeme v galerii vítat první jarní dny a připravíme výtvarnou dílnu pro děti. Necháme se volně inspirovat obdobím přicházejícího jara a probouzením přírody ze zimního spánku. Jakou náladu má jaro a jak se cítíme? Budeme vytvářet dekorační předměty, které nám budou připomínat jarní dny – květiny, barvy, slunce i déšť a první vlaštovky.

Na závěr Vám ještě prozradíme, co plánujeme na začátku dubna. Ve čtvrtek 4. dubna od 17.00 hodin se můžete těšit na komentovanou prohlídku výstavy VÁCLAV CIGLER / MICHAL MOTYČKA: SVĚTELNÉ POLE. Výstavou Vás provede autor Michal Motyčka a kurátorky Jana Šindlerová a Magdaléna Deverová.

O dalších galerijních programech se dozvíte v dalším vydání roudnických novin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Lucie Švec Kabrlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>