Pozvánka na výstavu Ondřej Vicena / Ateliér duše

V Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem bude ve čtvrtek 21. února slavnostně zahájena výstava Ondřeje Viceny Ateliér duše připravená pro prostor foyer. Výstava potrvá do 28. dubna 2019.

Vizuální umělec a designér Ondřej Vicena (*1988) patří bezesporu k výrazným tvářím nastupující umělecké generace. Za svého vysokoškolského studia na pražské AVU prošel několika ateliéry zaměřenými na práci s novými médii. Studoval například v ateliérech hostujících profesorů – rakouského umělce Markuse Huemera a Angličana Johna Hilla, v Ateliéru sochařství Dominika Langa a Edith Jeřábkové či ve Škole Tomáše Svobody. Východiskem Vicenovy tvorby se stala estetika současné postinternetové doby, kde se kýč masové produkce a okázalé vizuální a sluchové efekty mísí v neobvykle působivých instalacích, podávajících ironické svědectví o syrovosti soudobého překračování všech tradičních formálních a duchovních hodnot. Tato nová estetika sestávající z plastových hmot, elektroniky a dalších reliktů výdobytků lidského průmyslového snažení seskládaná do promyšlených teatrálně laděných instalací se tak stává v případě komorní roudnické výstavy vskutku pravým protipólem k prezentaci tvorby Václava Ciglera.

Petra Mazáčová, kurátorka výstavy

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>