Novoroční doprovodný program v galerii

Vážení čtenáři a návštěvníci galerie, rádi bychom se s Vámi přivítali v novém roce 2019 a poděkovali Vám za přízeň, kterou jste nám věnovali po celý předešlý rok.  Těší nás , že je pro Vás galerie stále přitažlivým místem, kam se rádi vracíte. I v tomto roce jsme pro Vás připravili pestré výstavní i doprovodné programy. Každý z Vás si, jak doufáme, vybere právě ten svůj, pro něj zajímavý.

Na začátku roku nás čekají programy ke stávající výstavě Mikuláše Medka. Prvním z nich bude 24. ledna od 17.00 přednáška o životě a díle Mikuláše Medka, kterou prosloví PhDr. Lenka Bydžovská, vedoucí oddělení 19.–21. století Ústavu dějin umění Akademie věd ČR.

2. února na Hromnice se od 14.00 uskuteční výtvarná dílna pro veřejnost inspirovaná Medkovým dílem. V hlavní roli budou dvě barvy – červená a modrá, dále informelní malba a pro ni příznačné techniky: propalování, prořezávání, destrukce, expresivní nanášení barev, vrstvení hmoty a otisky struktur různých materiálů. Navážeme také na prastaré obyčeje – kdy se právě v tento den probouzel hlavní slovanský bůh hromu a blesku Perun ze zimního spánku.

7. února od 17.00 Vás čeká filmový večer a promítaní dokumentárního filmu „Vratislav Effenberger aneb lov na černého žraloka“. Film s hranými prvky věnoval režisér a scenárista David Jařáb jedné z nejvýznamnějších postav českého surrealismu – Vratislavu Effenbergerovi, básníkovi a teoretikovi, jehož tvorba odráží svébytný přístup k realitě totalitního Československa, ale i nesmlouvavé postoje k celé euro-atlantické civilizaci…(z textu distributora CinemArt) Effenbergerův portrét „Příšera, která chce žít líbezně“ od Mikuláše Medka se nachází na roudnické výstavě.

10. února ukončíme výstavy Mikuláše Medka, Pavly Voborník Kačírkové / Nature in my Nature a ReVizi Petera Faba. Galerie se poté uzavře veřejnosti a na nové výstavy, které zahájíme 21. února, Vás pozveme v dalším vydání Roudnických novin. Těšit se můžete na site-specific instalaci nestora českého výtvarného umění Václava Ciglera ve spolupráci s Michalem Motyčkou a na dílo mladého umělce Ondřeje Viceny.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem roudnickým partnerům za pravidelnou spolupráci.  V loňském roce jsme nejčastěji spolupracovali s Kulturními zařízeními města, Základní uměleckou školou, Ateliérem Výtvarka, Římskokatolickou farností, Vlastivědným spolkem Říp i doc. Stanislavem Danišem, jenž do galerie každoročně přináší v rámci Noci vědců neotřelá vědecká témata. Děkujeme rovněž Městu Roudnici nad Labem za podporu, díky níž můžeme v galerii pořádat celou škálu zajímavých programů pro dospělé i děti.

Doufáme, že po smutném odchodu paní ředitelky PhDr. Aleny Potůčkové udržíme i nadále vysokou úroveň výstavních i doprovodných programů. Věříme, že za námi opět rádi přijdete do galerie. Těšíme se na Vás.

Za celý galerijní tým Lucie Švec Kabrlová

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>