Prezentace galerijních sbírek na portálu eSbírky

Galerie moderního umění se v roce 2018 zapojila do celorepublikového projektu eSbírky. eSbirky.cz je prezentační portál sloužící pro vyhledávání a prohlížení digitalizovaných sbírkových předmětů muzejního typu. Systém byl spuštěn pod záštitou Národního muzea v roce 2010 a za 6 let své existence nashromáždil téměř 50 000 digita­lizovaných předmětů ze sbírek 47 českých muzejních institucí. eSbírky jsou napojeny na portál Europeana, kam pravidelně přispívá výběrem z českého kulturního bohatství. Nyní si zde můžete prohlédnout také vybraná díla ze sbírek GMU v Roudnici nad Labem – zatím jsou na portál nahrána data ke 110 sbírkovým předmětům z podsbírek obrazů a soch.

Vytvoření prezentace bylo umožněno díky podpoře Ministerstva kultury z programu Kulturní aktivity – Podprogram A: Podpora projektů zaměřených na poskytování standardizovaných veřejných služeb muzeí a galerií.

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>