Listopad v roudnické galerii

Vážení návštěvníci galerie a čtenáři Roudnických novin. Rádi bychom Vás pozvali na akce, které se uskuteční v listopadu v galerii.

První listopadovou akcí bude Podzimní básnické odpoledne v sobotu 3. 11. / 16.00 /. Posluchači budou mít opět příležitost nahlédnout do rozmanitých zákoutí současné české poezie. Akce je připravena ve spolupráci s ústeckým literárně-kulturním časopisem H_aluze, programem Vás provede Miloš Makovský.

Ve čtvrtek 8. 11. / 17.00 / pořádáme Filmový večer  – Josef Císařovský / Obrazy pražské periferie. Periferie inspirovala několik generací českých malířů, básníků i fotografů.  V současném světě nabyla periferie jinou tvář. Film připomíná její podobu v dílech Kamila Lhotáka, Josefa Sudka, Pavla Juráčka a Jiřího Lehovce. Promítání se uskuteční za účasti režiséra Josefa Císařovského. Producent: Aleš Hudský.

V sobotu 10. 11. / 14.00 – 17.00 / se uskuteční výtvarná dílna / Podzimní hrátky s listy a létajícími draky. Venku i v ateliéru budeme vyrábět podzimní dekoraci z přírodních materiálů, plsti, modelíny a papíru.

15. 11. / 17.00 / k nám do galerie opět zavítá klavíristka Jitka Čechová s programem Smetanovský klavírní recitál ke 100. výročí republiky. Pojďme si společně připomenout významný mezník našich dějin za poslechu jedinečného klavírního odkazu českého génia Bedřicha Smetany.

Jitka Čechová a Smetanovo trio / Roudnického hudebního jara 2016

22. 11. / 17.00 / prosloví  Ing. Aleš Brožek přednášku na téma Z historie spolkových praporů užívaných v 19. a na začátku 20. století. Přednáška o problematice spolkových praporů, o jejich podobě, tvůrcích, povolování a zakazování úřady, používání na veřejnosti. Ing. Aleš Brožek řadu let bádá v pražských archivech a muzeích, kde se dochovaly prapory pražských spolků. Vzpomeneme také na prapor pro Zpěvácký spolek Říp autora Josefa Mánesa, který je ve sbírce roudnické galerie.

V neděli 25. 11. skončí výstavy  Antonín Heythum / scénograf, architekt a designér
a Osvobozené divadlo očima Alexandra Paula a ve čtvrtek 6. 12. / 17.00 / zahájíme nové výstavy: Mikuláš Medek (z cyklu Osobnosti) a Pavla Voborník Kačírková / Nature in my Nature (z cyklu Instalace). Výstavy uvedou autorky Miroslava Hlaváčková a Petra Mazáčová. V hudebním programu vystoupí Zora Křičková (klavír).

Ve čtvrtek 13. 12. / 17.00 / Vás čeká Vánoční koncert / Musica Florea pod vedením Marka Štryncla, Anna Hlavenková – soprán. Repertoár souboru zahrnuje instrumentální komorní hudbu, světské i duchovní vokálně-instrumentální skladby, orchestrální koncerty
i monumentální skladby symfonické, operní a oratorní od počátků baroka po 20. století.
Na programu tohoto koncertu zazní komornější adventní a vánoční skladby z období baroka.

Poslední akce tohoto roku zveřejníme v prosincovém vydání roudnických novin.

Lucie Švec Kabrlová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>