Říjen v roudnické galerii

Vážení návštěvníci galerie a čtenáři Roudnických novin. Rádi bychom Vás pozvali na akce,

které se uskuteční v říjnu v galerii.

V pondělí 1. 10. / 14.00–16.00 / pořádáme již tradičně Den seniorů na téma Malba zátiší – ve spolupráci s A3V Ateliérem Výtvarka a s lektorkou Jitkou Kratochvílovou. Návštěvníci – senioři se budou moci inspirovat stálou expozicí a malovat technikou akrylu.  Galerie bude v tento den otevřena všem účastníkům.

V pátek 5. 10. / 16.00 / bude probíhat Noc vědců 2018 inspirovaná stým výročím založení Československa. Součástí programu bude zahájení výstavy fotografií „Camera lucida“ autora prof. RNDr. Jana Valenty Ph.D., přednáška na téma „1918–2018 – století ve vědě“, kterou prosloví náš stálý spolupracovník doc. Stanislav Daniš a přednáška Petra Daniše, která poukáže na sporná místa novodobých českých dějin a na problémy interpretace dějin let 1948-1989.

Ve čtvrtek 11. 10. se uskuteční Beseda s autory výstavy Osvobozené divadlo očima
Alexandra Paula
Marcelou Stránskou a Prokopem Paulem o tvorbě A. Paula a činnosti spolku Archiv atelieru Paul.

V sobotu 13. 10. / 14.00–17.00 / si můžete vyzkoušet nevšední tvoření za použití prskavek během dílny pro veřejnost na téma Výtvarné experimenty. Budeme vytvářet les a jiné náhodně vzniklé světy. Pracovat budeme venku před galerií i v ateliéru s vlastními šablonami. Dílna je vhodná pro všechny generace.

V úterý 16. 10. / 17.00 / promítneme dokumentární film Mariana Štrby Vlna vs. břeh (2014). Po skončení filmu proběhne beseda s autory slovenské nové vlny – fotografy Vasilem Stankem a Mirem Švolíkem. Diváci budou s autory moci osobně konzultovat svou fotografickou tvorbu. Pokud byste chtěli přinést ukázky vlastních fotografií, neváhejte
a přijďte na tento program.

Ve čtvrtek 25. 10. Vás srdečně zveme na výjimečnou akci – První dámy Masarykovy, v němž budou účinkovat Valérie Zawadská a Doležalovo kvarteto. Program je pořádán ke stému výročí republiky a jeho součástí budou také ukázky z korespondence mezi Charlottou a Alicí Masarykovými. Hudba F. Škroup, A. Dvořák a L. Janáček. Ve spolupráci s agenturou Roman Janků Management s.r.o.

Ve dnech 26.–28. 10. bude v rámci výročí Ústeckého kraje vstup do galerie zdarma. Navštívit můžete aktuální výstavy i stálou expozici.

Na závěr bychom Vás rádi pozvali na první listopadovou akci v sobotu 3. 11. / 16.00 / Podzimní básnické odpoledne. Posluchači budou mít opět příležitost nahlédnout do rozmanitých zákoutí současné české poezie. Akce je připravena ve spolupráci s ústeckým literárně-kulturním časopisem H_aluze, programem Vás provede Miloš Makovský.

Přejeme všem návštěvníkům hezké podzimní dny a těšíme se na viděnou v galerii!

Lucie Kabrlová

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>