Září v roudnické galerii

Vážení návštěvníci galerie a čtenáři roudnických novin. Rádi bychom Vás pozvali na akce, které se uskuteční na začátku září.

V pondělí 3. 9. / 17.00 / zahájíme v galerijním foyer výstavu Letní krajina A3V. Frekventanti Akademie třetího věku Ateliéru Výtvarka pod vedením lektorky Jitky Kratochvílové představí své práce, které vznikly pod širým nebem technikou akvarelové, akrylové a olejové malby. Výstava potrvá pouze týden.

V sobotu 8. 9. pořádáme na zahájení podzimní sezóny Galerijní odpoledne nejen pro Podřipany. Program uvede od 14.00 – 16.00 hodin workshop animování na téma „Má vlast“ s plzeňskou školou animovaného filmu Animánie. V 16.00 hodin Nina Milotová přednese přednášku Podřipsko národu, ve které bude věnována pozornost slavnostní pouti kamene z památného Řípu do základů „Zlaté kapličky“ a k účasti reprezentantů Podřipska na kladení základních kamenů Národního divadla dne 16. května 1868. V 17.00 hodin akci završí Soubor Chorea Historica s pořadem Česká beseda – inspirovaným vlasteneckými „salóny“ druhé poloviny 19. sto letí – večery, kdy se scházeli zapálení vlastenci a diskutovali o literatuře, politice, tančilo se, hrálo a zpívalo. Hudba a zpěv – Jan Tuláček; romantická kytara – Tomáš Hanz – líček; zpěv – Jan Venclík; tanec – Chorea Historica; umělecká vedoucí – Eva Kröschlová; choreografie – Kateřina Klementová. K výstavě Národ sobě.

V neděli 9. 9.  / 16.00 / se uskuteční derniéra výstavy  Národ sobě s autorkou výstavy Veronikou Hulíkovou. Ve stejný den budou dočasné výstavy ukončeny a galerie následně uzavřena.  Vernisáž nových výstav Antonín Heythum a Osvobozené divadlo očima Alexandra Paula se uskuteční ve čtvrtek 20. 9. / 17.00 / .

Lucie Kabrlová

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>