Prázdniny v roudnické galerii

Vážení návštěvníci galerie a čtenáři roudnických novin. Určitě si již užíváte první prázdninové dny. My bychom Vás rádi i o prázdninách pozvali do galerie.

Můžete navštívit naši stálou expozici s výjimečnou kolekcí děl Antonína Slavíčka i dočasné výstavy.  Výstava „Národ sobě“ osloví určitě všechny Podřipany. Připomene letošní 150. výročí vyzvednutí základního kamene z hory Říp (dne 11. května 1868) pro stavbu Národního divadla – jednu z nejvýznamnějších událostí 19. století v dějinách Podřipska, které se zúčastnila řada předních roudnických osobností. Komorní výstava v galerijním foyer „Ondřej Basjuk / Diogenův syndrom“ představí mladého výtvarníka Ondřeje Basjuka a jeho nejnovější práce, v nichž se zabývá fenoménem sběratelství, tentokrát ve vazbě na osobnost Augusta Švagrovského.

Ve čtvrtek 19. 7. /16.00–19.00/ se uskuteční Workshop Sumi-e III. Pokračování Sumi-e, tradiční japonské malby tuší na rýžovém papíře, se Simonou Němcovou – autorkou, která se této tvorbě dlouhodobě věnuje a pravidelně vystavuje v Čechách i v USA. Na akci je nutné objednání předem.

Během prázdnin také pořádáme Letní výtvarné dílny pro děti – ve dvou termínech:
23.–27. července a 6.–10. srpna. Každý den od 10.00–14.00. Podrobný program je již zveřejněn na webu galerie: www.galerieroudnice.cz.

Na závěr bychom Vás rádi pozvali na akce, které se uskuteční na začátku září. V pondělí 3. 9. / 17.00 / zahájíme v galerijním foyer výstavu A3V – Akademie 3. věku / Ateliéru Výtvarka pod vedením Jitky Kratochvílové.

A v sobotu 8. 9. / pořádáme na zahájení podzimní sezóny Galerijní odpoledne. V programu vystoupí soubor Chorea historica s vlasteneckým pořadem z poloviny 19. století „Česká beseda“ se zpěvy a tanci. Děti se opět setkají s lektory z plzeňské Animánie, která je uvede do kouzelného světa animovaného filmu, tentokrát na základě inspirace uměním 19. století. Program završí přednáška „Podřipsko národu“ přední odbornice na kulturní dějiny pozdního obrození na Podřipsku Niny Milotové. Bude se věnovat dění v našem regionu v souvislosti se slavnostní poutí kamene z památného Řípu a jeho uložení do základů „Zlaté kapličky“ dne 16. května 1868.

Přejeme všem krásné prázdniny!

Lucie Kabrlová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>