Ondřej Basjuk / Muž s vlastnostmi: Sběratel

Ve foyer roudnické galerie bude ve čtvrtek 21. června slavnostně zahájena výstava mladého výtvarníka Ondřeje Basjuka Muž s vlastnostmi: Sběratel. Budou zde představeny jeho nejnovější práce, v nichž se zabývá fenoménem sběratelství. Výstava potrvá do 2. září 2018.

Tak jako jiné kulturní a paměťové instituce v České republice, i Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem ve své výstavní dramaturgii odkazuje na „osmičková výročí“. Na jaře jsme si připomněli výstavou Jaro ne tak dávný sled událostí na konci šedesátých let, abychom na něj navázali rokem 1868. Ve výstavě Národ sobě pak upozorníme na slavný rozmach českého národního uvědomění a zejména na dvojici slavnostních květnových aktů – vyzdvižení a položení základního kamene Národního divadla z památných hor Českého království, zvláště pak z hory Říp.

Komorní protějškovou výstavou Muž s vlastnostmi: Sběratel obracíme svou pozornost k mimořádné osobnosti roudnického kulturního života 2. poloviny 20. století, obětavému mecenáši, neúnavnému sběrateli uměleckých děl a zanícenému obhájci národních kulturních tradic, zakladateli roudnické galerie Augustu Švagrovskému. Sběratelstvím se jakožto své vášni i předmětem studia dlouhodobě zabývá také Ondřej Basjuk, který pro prostory galerijního foyer vytvoří výstavní instalaci vytvořenou ze zcela nových prací.

Petra Mazáčová

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>