Doprovodný program galerie na červen

Vážení čtenáři a návštěvníci galerie. Rádi bychom Vás opět informovali o nejbližších doprovodných programech.

V neděli 3. 6. / 16.00 / zakončíme komentovanou prohlídkou  výstavu  Cubr – Hrubý – Pokorný. Setkáte se s autorkou výstavy Radomírou Sedlákovou – vedoucí sbírky architektury Národní galerie v Praze, která je partnerem výstavy a zapůjčitelem kolekce exponátů.

V pondělí 4. 6. / 17.30 / již tradičně zahájíme v galerijním foyer výstavu výtvarného oboru ZUŠ v Roudnici nad Labem s názvem „Snění“ a od / 18.00 / zazní v galerii Koncert žáků hudebních oborů ZUŠ v Roudnici nad Labem. Výstava potrvá do neděle 10. 6.

V pátek 8. 6.  pořádáme celodenní akci Galerijní den a noc 2018  na téma „Zlatá šedesátá“. Pro školy budou probíhat od 10.00 hodin výtvarné dílny, animace a workshopy. Odpolední program nabídne koncerty, komentovanou prohlídku, taneční vystoupení a videomapping. Program zakončí venkovní promítání filmu.

Ve čtvrtek 21. 6. / 17.00 /zahájíme nové výstavy Národ sobě a Ondřej Basjuk, které uvedou autorky Veronika Hulíková (Národní galerie v Praze) a Petra Mazáčová (GMU v Roudnici nad Labem). V hudebním programu vystoupí Fojtův komorní sbor se sbormistryní Zuzanou Zrzavou.

V sobotu 23. 6. / 13.00 – 17.00 / připravíme Výtvarnou dílnu na téma  Říp jinak k  150. výročí vyzvednutí základního kamene z hory Říp pro stavbu Národního divadla. Připomeneme si tak jednu z nejvýznamnějších událostí v dějinách Podřipska. Hora Říp, její historický význam i její jedinečný tvar, bude součástí výtvarných činností i venkovních aktivit.

Ve čtvrtek 28. 6. / 17.00 / zazní koncert Officium Vias tuas Domine – Svatomichalský graduál k svátku Mistra Jana Husa a Jeronýma Pražského v provedení  Ansámblu staré hudby Polyfonion pod vedením Igora Angelova. Připomeneme si tak 440. výročí prvního uvedení tohoto ojedinělého mešního cyklu renesančních polyfonních skladeb.

Ve čtvrtek 19. 7., tedy již o prázdninách /16.00–19.00/ se uskuteční Workshop Sumi-e III. Pokračování Sumi-e, tradiční japonské malby tuší na rýžovém papíře, se Simonou Němcovou – autorkou, která se této tvorbě dlouhodobě věnuje a pravidelně vystavuje v Čechách i v USA.

Během prázdnin také pořádáme Letní výtvarné dílny pro děti – ve dvou termínech:
23. –27. července a 6. –10. srpna. Každý den od 10.00–14.00. Kapacita míst je omezená, přihlášky zasílejte nejpozději do 13. 7. na adresu galerieroudnice@gmail.com.

Lucie Kabrlová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>