Doprovodný program galerie květen / červen

Vážení čtenáři a návštěvníci galerie. Rádi bychom Vás opět informovali o nejbližších doprovodných programech. Na konci dubna jsme zahájili výstavu Jaro / Československá výtvarná scéna 1966–1968 a zároveň v galerijním foyer probíhá výstava tria vynikajících architektů: Františka Cubra, Josefa Hrubého a Zdeňka Pokorného, tvůrců legendární architektury na světové výstavě EXPO ´58 v Bruselu.

K výstavě Jaro pořádáme ve čtvrtek 3. 5. / 17.00 / přednášku prof. Zdeňka Zbořila na téma Pražské jaro. Jaké bylo, jaký mělo mezinárodní kontext? Co přinesla naše země do evropské historie? Doufáme, že pohled politologa a zároveň autentického účastníka obrodného hnutí s velkým mezinárodním rozhledem zaujme širokou veřejnost, studenty i pedagogy.

V sobotu 5. 5. / 14.00 – 17.00 / se uskuteční Májová výtvarná dílna pro veřejnost. Na motivy lásky ve výtvarném umění si vytvoříme díla plná něžností se symbolikou srdcí, odkazujících k tomu nejpřirozenějšímu lidskému citu.

Ve čtvrtek 10. 5. / 17.00 / zazní v galerijním sále jeden z koncertů Roudnického hudebního jara 2018. Pozvali jsme našeho osvědčeného partnera, Vlachovo kvarteto Praha (Jana Vlachová: housle, Karel Stadtherr: viola a Mikael Ericsson: violoncello), které spolu s klavíristkou Helenou Suchárovou-Weiser zahraje klavírní kvarteta Josefa Suka a Antonína Dvořáka.

Ve čtvrtek 24. 5. / 17.00 /  se v galerii koná Slavnostní vyhodnocení 10. ročníku soutěže podřipských škol na letošní výroční téma Říp symbolem českého národa. Soutěž pořádají Knihovna Ervína Špindlera a ZŠ Jungmannova v Roudnici nad Labem.

V neděli 3. 6. / 16.00 / zakončíme komentovanou prohlídkou výstavu  Cubr – Hrubý – Pokorný. Setkáte se s autorkou výstavy Radomírou Sedlákovou – vedoucí sbírky architektury Národní galerie v Praze, která je partnerem výstavy a zapůjčitelem kolekce exponátů.

V pondělí 4. 6. / 17.30 / již tradičně zahájíme v galerijním foyer výstavu výtvarného oboru ZUŠ v Roudnici nad Labem s názvem „Snění“ a od / 18.00 / zazní v galerii Koncert žáků hudebních oborů ZUŠ v Roudnici nad Labem. Výstava potrvá do neděle 10. 6.

O následujících akcích Vás budeme informovat v dalším vydání Roudnických novin. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Lucie Kabrlová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>